Xiaomi nareszcie oficjalnie w Polsce – ABC Data dystrybutorem

Xiaomi nareszcie oficjalnie w Polsce – ABC Data dystrybutorem

Pomimo dotychczasowego braku oficjalnego dystrybutora smartfony firmy Xiaomi cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Teraz jednak nie będzie trzeba ich sprowadzać na własną rękę z Chin, ani kupować od prywatnych importerów.

O ambitnych planach Xiaomi oraz oficjalnej dystrybucji smartfonów i innych urządzeń chińskiego producenta mówiło się o dłuższego czasu, a teraz otrzymaliśmy potwierdzenie tych nieoficjalnych doniesień. ABC Data, regionalny dystrybutor sprzętu IT i elektroniki użytkowej, został pierwszym oficjalnym partnerem Xiaomi w Unii Europejskiej. Sprzedaż rozpocznie się w Polsce, ale sukcesywnie będzie rozwijana także w regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

 

Firma najpierw skupi się na rynku polskim, ale w przyszłości produkty Xiaomi mają być także oferowane w innych krajach naszego regionu – Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Węgrzech, Słowacji oraz Rumunii. W Polsce ABC Data kontroluje 23% rynku dystrybucji elektroniki użytkowej i sprzętu IT. W przypadku dystrybucji sprzętu IT do operatorów telekomunikacyjnych ten udział jest większy i wynosi ok. 60%. Dla Xiaomi ma to ogromne znaczenie.

 

„Xiaomi należy do najszybciej rozwijających się producentów na świecie. W ciągu kilku lat przekształcił się w globalnego dostawcę. Tym bardziej cieszymy się, że ABC Data jest pierwszym oficjalnym dystrybutorem marki Xiaomi nie tylko w Polsce, ale też w Unii Europejskiej. Jestem przekonana, że produkty naszego partnera będą się cieszyć ogromną popularnością. Są one wysokiej jakości, eleganckie i do tego przystępne cenowo” – mówi Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data.

 

Sprzedaż smartfonów Xiaomi rozpocznie się 22 września i najpierw będzie prowadzona przez sieć sklepów komputerowych X-KOM, jednak kanał sprzedaży ma zostać poszerzony o kolejnych partnerów.

 

W pierwszej kolejności Polacy będą mogli kupić trzy modele Xiaomi:

 

  • Mi 5 (3/32 GB) – 1799 zł
  • Redmi Note 3 – 999 zł
  • Redmi 3S – 699 zł

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska