Wózek golfowy od Mercedesa: to się nazywa styl!

Wózek golfowy od Mercedesa: to  się nazywa styl!

Mercedes projektuje samochody, łodzie motorowe, ciężarówki i gadżety. Teraz do grona przedmiotów stworzonych przez designerów ze Stuttgartu trafił... wózek golfowy. Nazywa się Mercedes-Benz Style Edition Garia Golf Car.

Golf kojarzy się z luksusem. I – poza Stanami Zjednoczonymi, gdzie na publicznych polach można grać za 10 dolarów – jest sportem zamożnych. Nie dziwi zatem zaangażowanie Mercedesa.

 

 

Designerzy Daimler AG postanowili sprzymierzyć się z firmą Garia. Zaprojektowali pojazd, który wykonało przedsiębiorstwo mające znacznie większe doświadczenie. Według Gordena Wagenera, szefa stylistów Mercedesa, ułożyła się ona doskonale: - Udało nam się przeszczepić to, co robimy na co dzień, do świata golfa. Wózek jest taki, jak nasze auta, to nowoczesna forma luksusu – powiedział.

 

Z zewnątrz wózek golfowy przypomina najnowszą generację Smarta. Przynajmniej z przodu wygląda tak, jak mini-samochód niemieckiego producenta. Materiały są jednak lepsze. Zdecydowano się na skórę w różnych odcieniach, włókno węglowe i prawdziwe drewno.

 

Kierowca i pasażer mają doskonałe pole widzenia dzięki panoramicznej szybie. Dach został wykonany z włókna węglowego. Z tyłu – tylko dla dekoracji – zdecydowano się na mały spojler. Miejsca w kufrze jest tyle, że zmieszczą się dwie pełnowymiarowe torby na kije.

 

Pod siedzeniami mieści się lodówka na napoje, a na podszybiu kilka dodatkowych schowków, między innymi na rękawiczki i drobniejsze przedmioty. Jest kilka uchwytów na butelki i szklanki. Oddzielna sprawa to pedały przyspieszenia i hamulca. Są ukłonem w stronę firmy Garia, bowiem jej znakiem rozpoznawczym są pedały z symbolami plus i minus.

 

Cena wózka na razie nie została podana, ale można spodziewać się, że zaopatrzą się w takie wyłącznie pola umieszczone przy pięciogwiazdkowych hotelach i takie, do których nie przychodzą ludzie prostu z ulicy. Spodziewamy się, że wózek golfowy Mercedesa może kosztować tyle, co najmniejsze auto tej firmy, czyli Smart.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska