Smartfon jest, smartwatch też. Pora na smart table!

Smartfon jest, smartwatch też. Pora na smart table!

Pierwszy smartfon też wydawał się kiedyś czymś futurystycznym. Dziś jest codziennością milionów ludzi na całym świecie. Smartwatche nie przyjęły się aż tak, ale wielu z nich korzysta. Co dalej? Wygląda na to, że następne w kolejce są smart table, czyli stoły-tablety.

Ilu z nas spędza większość dnia przy biurku? Podpowiem: wielu. A na biurku – jak to bywa w większości zakładów pracy – stoi komputer, telefon, większość z nas rzuca gdzieś pewnie także swój smartfon, często także tablet. Większość naszych zajęć współcześnie po prostu wymaga obsługi tych urządzeń na co dzień. Okazuje się jednak, że komputer i reszta urządzeń na biurku wcale nie muszą być niezbędne. Tym bardziej, że już za jakiś czas je wszystkie będzie mogło zastąpić... po prostu biurko. Oczywiście w funkcji tabletu i w wersji bardzo smart. Wyobraźcie to sobie! Albo po prostu zobaczcie!

 

 

Wydaje się to logicznym krokiem, prawda? Jedno elektroniczne urządzenie do używania poza domem (jak smartfon) i jedno do używania w domu lub w miejscu pracy. Dlaczego to drugie nie miałoby być połączone ze stanowiskiem pracy? No właśnie. Nie ma takiego powodu. I producenci coraz częściej zaczynają o tym myśleć. A nawet nie tylko myśleć, ale wcielać w życie swoje plany. Doskonałym przykładem jest urządzenie nazwane CROSS2DESIGN Smart Table.

 

 

Firma CROSS2DESIGN połączyła wygląd designerskiego stołu z wielofunkcyjnością bardzo dobrego tabletu. Jak twierdzą producenci, urządzenie może być z równym powodzeniem wykorzystywane do pracy, w szkołach, jak i do zabawy czy zwykłego, domowego użycia. Dzięki odpowiedniej czułości dotykowego ekranu ma być bardzo wygodny w użyciu. Stół pomyślany jest w ten sposób, żeby jego kształt można było swobodnie dopasowywać do upodobań użytkownika – chodzi zwłaszcza o odpowiedni dla każdego kąt nachylenia blatu-tabletu. Stół został zaprojektowany przez Dong-Yupa Lee.

 

 

My zastanawiamy się nie tylko nad tym, kiedy podobne urządzenia staną się naszą codziennością, ale też czy inne meble również z czasem pójdą w ślady smart table. I, po namyśle, nie możemy tego wykluczyć!

 

fot. materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska