Największy zespół rockowy na świecie

Największy zespół rockowy na świecie

Wokalista, gitarzysta, basista, perkusista – przeciętny zespół rockowy liczy z reguły czterech członków. Czasami jest ich mniej, jeśli na przykład wokalista jednocześnie gra na gitarze (Nirvana), a innym razem więcej, gdy do tego dochodzi klawiszowiec lub kolejny gitarzysta (Deep Purple, Iron Maiden). W Chinach stwierdzono jednak, że to za mało...

Próby pobicia rekordu i stworzenia największego zespołu rockowego na świecie podjęła się grupa muzyków z pekińskiego Centralnego Konserwatorium Muzycznego. Grupa to w zasadzie spore niedopowiedzenie w kontekście tego, jak spore było to przedsięwzięcie. W biciu rekordu wzięło bowiem udział aż 953 muzyków – 349 wokalistów, 154 gitarzystów, 151 perkusistów, 101 basistów, 100 klawiszowców oraz 98 osób, które grały na instrumentach dętych. Głównym wokalistą tego niezwykle licznego zespołu był Cui Jian – chiński pionier rocka i jedna z pierwszych osób w Państwie Środka, która pisała rockowe kawałki. Wyjątkowa próba miała miejsce 16 czerwca 2016 roku w Tiencinie – jednym z czterech chińskich miast wydzielonych. Zobaczcie, jak wygląda największy zespół rockowy na świecie:

 

 

Po opublikowaniu filmu dokumentującego to osiągnięcie na oficjalnym YouTube’owym koncie Księgi Rekordów Guinnessa wielu komentujących zwróciło uwagę, ze miano największego zespołu rockowego na świecie powinno zostać przyznane inicjatywie Rockin’ 1000. Był to koncert, który odbył się 24 lipca 2016 roku we włoskiej Cesenie, w którym wzięło udział podobno ponad 1000 muzyków. Przedstawiciele Księgi Rekordów odpowiedzieli jednak, że nie dostali oficjalnego potwierdzenia od organizatorów o tak dużej liczbie wykonawców. Jeśli czujecie się na siłach, możecie spróbować ich policzyć we własnym zakresie, a na ten moment rekord pozostaje w rękach Chińczyków.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska