Land Rover zbudował największą na świecie konstrukcję z klocków Lego

Land Rover zbudował największą na świecie konstrukcję z klocków Lego

X-Wing w skali jeden do jednego nie jest już największą konstrukcją zbudowaną ze słynnych duńskich klocków - został zdetronizowany przez firmę Land Rover, która zbudowała replikę londyńskiego Tower Bridge.

Ogromna konstrukcja została odsłonięta w angielskim Warwickshire. Jej wysokość wynosi 13 metrów, a do budowy zużyto 5 805 864 klocków - o 470 646 więcej, niż w przypadku poprzedniej rekordowej budowli, czyli wspomnianego X-Winga ze Star Wars (który swoją drogą jest sporą inspiracją dla wielu firm - pisaliśmy między innymi o jego drogowej wersji, zbudowanej przez Hot Wheels). Gdyby uszeregować te klocki jeden obok drugiego, utworzyłyby drogę łączącą prawdziwy Tower Bridge z… Paryżem. Wyczyn oczywiście zostanie uwzględniony w najbliższym wydaniu Księgi Rekordów Guinnessa.

 

 

Zaprezentowanie rekordowej konstrukcji było rzecz jasna połączone z reklamą nowego modelu Land Rovera Discovery. W wydarzeniu wziął udział słynny podróżnik Bear Grylls, który umieścił w plastikowym Tower Bridge ostatni, brakujący klocek. Pod mostem znalazła się woda, po której nowym SUV-em Land Rovera przejechał złoty medalista olimpijski Sir Ben Ainslie, ciągnąc za sobą wykonaną z klocków Lego replikę łodzi, do zbudowania której potrzebne było kolejne 186 500 plastikowych elementów.

 

Nie jest to jedyna imponująca konstrukcja z klocków Lego, o której wspominaliśmy na naszej stronie - niedawno informowaliśmy o największym statku, do budowy którego użyto właśnie słynnych duńskich klocków. Łódź osiągnęła wówczas imponującą długość ponad dwunastu metrów!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska