Piraci z Karaibów po raz piąty – pierwszy zwiastun

Piraci z Karaibów po raz piąty – pierwszy zwiastun

Właśnie ukazał się pierwszy zwiastun hitowej serii filmów z charyzmatycznym kapitanem Jackiem Sparrowem w roli głównej.

Pomimo ewidentnego spadku formy, czego dowodem była czwarta część zatytułowana Na nieznanych wodach (a wielu twierdzi, że regres zaczął się już sporo wcześniej) firma Disney postanowiła nie zarzynać kury znoszącej złote jaja i po raz kolejny uraczyć widzów Piratami z Karaibów. Piąta część pirackich przygód będzie nosić podtytuł Dead Men Tell No Tales, co zostało przetłumaczone na język polski jako Martwi głosu nie mają i właśnie ukazał się pierwszy zwiastun tej produkcji:

 

 

Głównym antagonistą będzie złowrogi kapitan Salazar (którego mamy okazję zobaczyć w trailerze – w jego rolę wcielił się Javier Bardem, który ma doświadczenie w graniu czarnych charakterów), który staje się postrachem mórz po ucieczce z mitycznego więzienia. Aby go powstrzymać, kapitan Jack Sparrow (w tej roli oczywiście Johnny Depp), będzie musiał odnaleźć Trójząb Posejdona.

 

Ponownie doszło do zmiany na krześle reżyserskim. Tym razem postawiono na duet Joachim Roenning i Espen Sandberg, dla których z całą pewnością będzie to największe wyzwanie w dotychczasowej karierze – jak dotąd najgłośniejszymi filmami w ich dorobku są Wyprawa Kon-tiki oraz SEXiPIStOLS. Po nieobecności w czwartej części do obsady powraca Orlando Bloom, który ponownie wcieli się w rolę Willa Turnera. Niestety, znów zabraknie Keiry Knightley. Widzowie znów będą mogli zobaczyć Geoffreya Rusha jako kapitana Hectora Barbossę, a jeśli chodzi o nowe twarze, na ekranie pojawią się Kaya Scodelario (znana z brytyjskiego serialu Skins oraz filmu Więzień labiryntu), Brenton Thwaite oraz Stephen Graham.

 

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery – wiadomo jedynie, że Piraci z Karaibów: Martwi głosu nie mają pojawią się na ekranach kin w maju 2017 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska