Największy na świecie automat do gier

Największy na świecie automat do gier

Podobno każdy facet, niezależnie od wieku, pozostaje w pewnej części chłopcem. A duzi chłopcy potrzebują dużych zabawek – z pewnością ta wielu przypadnie do gustu.

Wrzucasz monetę i grasz dopóki nie zginiesz, co następowało zazwyczaj po kilku minutach. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych salony gier z automatami, na których królowały takie tytuły jak Mortal Kombat, Tekken czy też Metal Slug były oblegane przez dzieciaków i młodzież. W miarę rozwoju rynku konsol oraz komputerów zaczęły jednak tracić na znaczeniu i obecnie można je znaleźć chyba jedynie w miejscowościach nadmorskich, gdzie powoli dogorywają.

 

Dzięki modzie na retro to, co jeszcze niedawno było uznawane za obciachowe, wraca do łask – doskonale zdają sobie sprawę z tego takie firmy jak na przykład Nintendo, które niebawem wprowadzi na rynek odświeżoną, miniaturową wersję konsoli Nintendo Entertainment System. O automatach do gier postanowiła z kolei przypomnieć, i to ze sporym rozmachem, firma Hammacher Schlemmer, która stworzyła największy na świecie sprzęt tego typu.

 

 

Zbudowany przez Hammacher Schlemmer automat do gier imponuje rozmiarami – jest wysoki na 4,41, szeroki na 1,93 i głęboki na 1,06 metra, co sprawia, że jest niemal trzykrotnie większy niż standardowy sprzęt tego rodzaju. Granie na tym urządzeniu nie jest proste – stojąc ledwo sięga się wzrokiem do ekranu i wymagane jest użycie specjalnego krzesła. Automat został wyposażony w ekran o przekątnej aż 80 cali, a długość joysticków wynosi ponad 25 centymetrów. Można na nim zagrać w ponad 250 zainstalowanych wcześniej gier, wśród których znalazły się takie klasyki, jak Pac-Man, Space Invaders czy też Street Fighter. Za dźwięk odpowiada system audio złożony z pięciu głośników o mocy 100 wat. Do urządzenia można także podłączyć każdą z nowoczesnych konsol, a także komputer.

 

Panowie, który z Was chciałby mieć taki sprzęt w swoim mieszkaniu?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska