Pixel – nowy smartfon od Google’a

Pixel – nowy smartfon od Google’a

Żegnaj Nexusie, witaj Pixelu – firma Google na konferencji, która odbyła się 4 października 2016 roku, zaprezentowała swój nowy smartfon. Będzie dostępny w dwóch wariantach rozmiarowych.

Od tego roku smartfony od Google’a nie będą nosiły nazwy Nexus – firma z Mountain View postanowiła postanowiła ochrzcić swoje najnowsze produkty mianem Pixel. Zdaniem Ricka Osterloha, jednego z dyrektorów firmy, są to „najlepsze telefony kiedykolwiek wyprodukowane przez Google – zarówno pod względem sprzętu, jak i oprogramowania”.

 

Co zatem znajdziemy w Pixelu? Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821 (4 rdzenie są taktowane częstotliwością 2,1 GHz, a pozostałe 1,6 GHz), znajdziemy w nim także 4 gigabajty pamięci RAM oraz aparat fotograficzny, z którego producent jest szczególnie dumny i nazywa najlepszym, jaki kiedykolwiek został umieszczony w smartfonie.

 

 

W przeciwieństwie do Apple’a, który w iPhonie 7 zdecydował się na usunięcie gniazda słuchawkowego, Google postanowił pozostać przy tym sprawdzonym rozwiązaniu. Firma twierdzi także, że bateria urządzenia powinna wytrzymać cały dzień na jednym ładowaniu, a w razie konieczności szybkiego podładowania telefonu 15 minut podłączenia go do ładowarki przekłada się na 7 godzin pracy.

 

Nowością jest także obecność Asystenta Google, dzięki któremu łatwiej będzie można komunikować się z telefonem za pomocą głosu i wydawać mu polecenia. Firma z Mointain View oferuje każdemu nabywcy Pixela nielimitowaną przestrzeń w usłudze Google Drive, gdzie będzie można przechowywać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, a także filmy 4K – dzięki temu użytkownikowi ma być obcy komunikat „za mało pamięci”. Przynajmniej dopóty, dopóki będzie miał dostęp do Wi-Fi i możliwość przesłania plików do chmury.


Smartfon Google Pixel ma być dostępny w dwóch wariantach rozmiarowych: 5 oraz 5,5 cala przekątnej ekranu oraz trzech kolorystycznych: białym, czarnym oraz niebieskim. Do stworzenia obudowy posłużyło szkło oraz aluminium.

 

foto: materiały promocyjne

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska