Najciekawsze buty sportowe w filmach

Najciekawsze buty sportowe w filmach

Lokowanie produktu wydaje się być niezwykle trudną sztuką, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że polscy twórcy filmów i serialu podchodzą do tego tematu z gracją słonia w składzie porcelany. Można jednak zrobić to dobrze i mamy na to kilka przykładów w postaci obuwia sportowego.

Pamiętacie film, w którym można było zobaczyć prawie wszystkich prawdziwych amerykańskich prezydentów, w których wcielili się aktorzy w różnych produkcjach? Autorka tego interesującego zestawienia – Candice Drouet – stworzyła kolejną ciekawą kompilację. Znalazły się w niej te modele obuwia sportowego, które nie tylko stanowiły tło w filmach, ale nierzadko odgrywały w nich naprawdę istotną rolę, jak chociażby w przypadku butów Nike Cortez, które od swojej dziewczyny otrzymuje Forrest Gump. Prym w tym zestawieniu zdecydowanie wiedzie firma z charakterystyczną łyżwą w tle – jej marketingowcy wiedzą, jak efektownie zaprezentować potencjalnemu klientowi swój wyrób. Zobaczcie, które modele wybrała Candice w swojej kompilacji:

 

 

Większość z nich to modele doskonale rozpoznawalne, które dzięki występowi w filmach szybko dorobiły się statusu kultowych i pożądanych. Najpopularniejsze z nich to bez wątpienia samosznurujące się Nike Air Mag, które nosił Marty McFly w drugiej części Powrotu do przyszłości. Na wprowadzenie ich do sprzedaży czekamy już 27 lat – być może niebawem firma Nike w końcu spełni swoje obietnice. W zestawieniu znalazły się także buty, które zauważyło jedynie oko niezwykle uważnego widza – mało kto podczas seansu pierwszego Batmana w reżyserii Tima Burtona zauważył, że wcielający się w jego rolę Michael Keaton również miał na nogach „najki”, konkretnie model Air Trainer III.

 

Jakich ważnych butów Waszym zdaniem zabrakło w tym zestawieniu?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska