Najdroższe sneakersy na świecie

Najdroższe sneakersy na świecie

Naprawdę dobre buty nie mogą kosztować mało. Jeśli w przypadku Buscemi 100mm Diamond jakość idzie w parze z ceną, to powinny spokojnie wystarczy na kilkaset lat codziennej eksploatacji.

Buscemi to pochodząca z Los Angeles marka, która zajmuje się produkcją obuwia z wysokiej jakości materiałów, które firma sprowadza z Włoch. Założycielem jest Jon Buscemi, który w 2013 roku rozpoczął produkcję obuwia sportowego, inspirowanego ulicznym stylem Nowego Jorku. Elementem rozpoznawczym jest charakterystyczna, złota kłódka.

 

Sneakersy Buscemi można także kupić w naszym kraju, chociaż nie jest to obuwie na każdą kieszeń – ceny wahają się od niespełna 2 tysięcy złotych za klapki, do prawie 5 tysięcy za trampki za kostkę. Wielu zapewne popukałoby się w głowę, widząc takie kwoty, ale w porównaniu do najdroższego modelu z oferty marki, nie jest to wcale cena wygórowana, a wydaje się wręcz śmiesznie niska.

 

 

Firma oferuje bowiem białe, wysokie trampki, które zostały wykończone 18-karatowym złotem oraz diamentami o łącznej wartości 11,5 karata – znalazły się one na pasku wokół kostki oraz oczywiście na kłódce. Praca nad każdą parą trwa ponad dwadzieścia godzin, więc to wszystko musi znaleźć swoje odzwierciedlenie w cenie – model Buscemi 100mm Diamond został wyceniony przez producenta na… 132 tysiące dolarów. Oczywiście amerykańskich, nie tych, które znajdowały się w obrocie w Zimbabwe. Buty są dostępne w limitowanej edycji i można je kupić wyłącznie w sklepie firmowym Buscemi w Nowym Jorku.

 

Buty są dość ostentacyjne, dlatego zainteresowani będą nimi ci, którzy lubią ubierać się ekstrawagancko – jeśli mielibyśmy zgadywać, to zapewne niebawem ujrzymy te buty na nogach amerykańskich raperów.


foto: materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska