Jak utrzymać idealną formę nie wychodząc z domu?

2016-10-10
Jak utrzymać idealną formę nie wychodząc z domu?

Każdy chce mieć doskonałą formę, a najlepiej także idealną sylwetkę. Niestety, plany zazwyczaj kończą się, gdy trzeba znaleźć czas i chęci, by wyjść na siłownię lub chociaż zrobić biegowe kółko dookoła osiedla. Jak to pogodzić? Odpowiedzią może być zorganizowanie w domowej siłowni.

Czy siłownia domowa może zastąpić klub?

Można silić się na udzielenie odpowiedzi na to pytanie. Prawda jest jednak taka, że nie jest ono do końca trafne. W rzeczywistości oba rozwiązania posiadają swoje zalety i każde z nich jest dobre w określonych okolicznościach.

 

Jeśli ktoś dla motywacji potrzebuje obecności innych ćwiczących osób, zdecydowanie lepiej sprawdzi się klub. Jeśli natomiast problemem jest właśnie wyjście z domu – domowa siłownia sprawdzi się o wiele lepiej. Co więcej, jeśli zainwestujesz w karnet na siłownię, Twoja motywacja utrzymuje się przez czas, za który zapłaciłeś. Jeśli zainwestujesz w sprzęt, szkoda będzie, jeśli się on zakurzy. A skoro tak – ćwiczysz!

 

Jakie sprzęty pomogą Ci w domowym treningu?

W przypadku ćwiczeń siłowych wybór sprzętów jest naprawdę spory. Mogą to być hantle, worki bułgarskie lub sandbagi (te ostatnie, dzięki przesypującej się zawartości, przy okazji będą też ćwiczyć w utrzymaniu ciężaru w równowadze). Ciekawym wyborem będą też kettlebelle.

 

Bardziej zaawansowane osoby mogą pomyśleć o sztangach, zestawie obciążeń do nich przeznaczonych oraz o ławeczce.

 

Co z innymi ćwiczeniami? Wśród osób, którym zależy na poprawie kondycji lub na zrzucaniu kilogramów, dużą popularnością cieszą się bieżnie elektryczne, orbitreki oraz pionowe rowerki stacjonarne. Co prawda dwa pierwsze zajmują sporo miejsca, ale zyski z regularnych ćwiczeń z ich użyciem potrafią być całkiem wymierne. Jeśli jednak byłyby one problemem, zawsze warto w ramach planu minimum pomyśleć chociaż o steperze.

 

Sprzętów tego typu jest naprawdę sporo, a wiele z nich wyposażonych jest w dodatkowe funkcje, co doskonale widać w ofertach takich sklepów, jak prosportowy.pl. Warto się im przyjrzeć, gdyż pozwalają na zaprogramowanie treningu i tym samym uchronienie się przed ewentualnym odpuszczeniem sobie po pierwszych objawach zmęczenia.

 

fot. iStock

 

Materiał sponsorowany.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska