Biżuteria do brody. Co takiego?!

2016-10-10
Biżuteria do brody. Co takiego?!

Moda na tak zwaną „drwaloseksualność” (swoją drogą, mocno niefortunne określenie) trwa w najlepsze – od kilku lat możemy na ulicach spotkać wielu brodatych facetów w kraciastych koszulach.

Niedawno zastanawialiśmy się nad tym, czy broda jest nadal trendy – odpowiedź bez wątpienia powinna być twierdząca. Ci, którzy dobrze wyczuli koniunkturę, zarobili na tym trendzie sporo pieniędzy, chociażby właściciele pojawiających się jak grzyby po deszczu typowo męskich salonów fryzjerskich oraz producenci wszelakich sprzętów i kosmetyków do pielęgnowania zarostu.

 

Znaleźli się też tacy, którzy postanowili pójść o krok dalej i zaoferować brodaczom… biżuterię do ozdoby zarostu. Na taki pomysł wpadła firma KRATO Beard Accessories, która w momencie pisania tych słów prowadzi zbiórkę na Kickstarterze. Na 24 dni przed końcem zbiórki udało im się osiągnąć zakładany cel i zebrać ponad 7 tysięcy dolarów. Co konkretnie ma w swojej ofercie firma? Do sprzedaży mają trafić diamenciki, czaszki oraz kotwice, które „montuje” się w brodzie dzięki specjalnej spirali.

 

 

Czy znajdą się chętni do tego, aby swój najbardziej kojarzący się z męskością atrybut przyozdobić tandetnymi i kojarzącymi się ze straganami na odpuście diamencikami i czaszeczkami? Jak dotąd ponad 200 osób zdecydowało się wpłacić pieniądze na zbiórkę, co z jednej strony jest liczbą dość skromną, jak na zasięg Kickstartera, ale z drugiej świadomość, że tyle osób wyraża chęć przypięcia sobie do brody takich ozdobników, jest iście przerażający. Producent zachwala swój produkt i kieruje go do „ludzi o silnych charakterach, którzy lubią wyrażać siebie w ekscentryczny, ale wysmakowany sposób”. Dodajmy, że ceny, które ustaliła firma KRATO, wynoszą (w przeliczeniu) od 130 do 150 złotych. Dla naprawdę „odważnych” oferowane są także specjalne łańcuszki, ale wybaczcie – swojego zdania na ich temat głośno nie wyrazimy.

 

 

foto: Kickstarter

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska