Niewierność jest dziedziczna? U mężczyzn tak!

2016-10-11
Niewierność jest dziedziczna? U mężczyzn tak!

Mamy bardzo złą wiadomość dla tych z was, którzy sami nie są zbyt uczciwi wobec swoich dziewczyn/żon/partnerek, ale bardzo by chcieli, żeby ich synowie tacy byli. Naukowcy doszli do wniosku, że niewierność, skłonność do niej, przechodzą z pokolenia na pokolenie.

 

Najciekawsze jest to, że chyba żaden ojciec nie chwali się przed synami swoimi pozamałżeńskimi podbojami. Wszystkim można to powiedzieć, ale nie członkowi rodziny. To byłoby równoznaczne z tym, że o sprawie dowiedziałaby się najmniej odpowiednia osoba, czyli zdradzana kobieta.

 

Naukowcy nie są więc przekonany, dlaczego synowie niewiernych ojców również stają się niewierni. Czy odpowiada za to jakich gen niewierności? Amerykańscy badacze z Kalifornii przypuszczają, że może chodzić o powodzenie u kobiet. Zdradzający są zazwyczaj przystojni, działają na kobiety jak magnes. To stąd bierze się zdrada. Ich synowie są najczęściej do nich podobni: równie męscy i robiący wrażenie. Na pewno w tym wypadku nie możemy mówić o przekazywaniu synom wzorców niewierności, najczęściej jest wręcz odwrotnie.

 

Zakrojone na szeroką skalę badania nad wiernością przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Karola w Pradze. Przepytali kilkadziesiąt osób, robiąc z nimi szczegółowe, intymne wywiady. Okazało się, że niewierni ojcowie mają niewiernych synów znacznie częściej niż ci, którzy nie zdradzają. Co ciekawe, zasada ta nie działa u kobiet. Córki zdradzających swoich mężów/partnerów kobiet również spytano o to, jak u nich z wiernością. Nic takiego jak „dziedziczenie niewierności” u kobiet nie zostało stwierdzone.

 

Zatem, jeśli tylko zamierzacie wychować swoich synów na wiernych swoim partnerkom, macie jeden wybór. Sami musicie pozostawać uczciwi.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska