Jak dobierać kolory ubrań męskich?

2016-10-11
Jak dobierać kolory ubrań męskich?

Ubiór od dawna nie służy tylko i wyłącznie ochronie przed zimnem. Ubierając się chcemy pokazać kim jesteśmy. O ile w modzie weekendowej możemy pozwolić sobie na wszystko, to w klasycznej elegancji obowiązują pewne zasady, w tym kolorystyczne. Oto podstawowe z nich.

Kolory w modzie męskiej to temat trudny. Nie dlatego, że nie powinno się ich używać, ale dlatego, że używanie zależy od bardzo wielu rzeczy. Są mężczyźni, którzy wierzą wyłącznie w biały, szary i jego różne odcienie oraz czarny. To zrozumiałe, łączenie tych kolorów jest stosunkowo łatwe i bardzo trudno popełnić gafę. Jeśli chce się wyglądać elegancko i założy czarny garnitur, do tego białą koszulę, to gwarancja sukcesu jest niemal pewna.

 

Sprawa komplikuje się, jeśli mówimy o dandysach, którzy cenią sobie zdecydowane kolory. Czerwień, żółty, różowy, rozmaite odcienie niebieskiego. Wszystkie te kolory podkreślają osobowość. Czerwony dodaje zdecydowania, niebieski i zielony powagi. Żółty to propozycja dla odważnych mężczyzn. Warto zapamiętać, że strój nigdy nie powinien przytłaczać, czy raczej odciągać uwagę od tego, który go nosi.

 

Kolory pasujące do siebie

 

Większość kolorów doskonale komponuje się z czarnym. Czarny garnitur będzie idealnie pasował do białego koloru koszuli. W tym przypadku można ożywić strój kolorowym, zdecydowanym krawatem: bordowym, czarnym lub żółtym. Czarny ma tę dodatkową zaletę, że wyszczupla.

 

Odwrotnie biały, poszerza. Kolor ten uważany jest jednak za odpowiedni do połączenia z wszystkimi innymi, podobnie jak czarny. Biała koszula nigdy nie zostanie skrytykowana, choćbyśmy dobrali do niej jaskrawy krawat. Już jednak biały garnitur to ekstrawagancja rodem raczej z filmów.

 

Szarości są ciekawsze od zawsze eleganckiej, ale banalnej czerni. Szczególnie, że są modne, a odcieni szarości są setki, od jasnoszarego, po grafitowy. Złamać szary kolor można dodając kontrastujący z jej spokojem mocny element: krawat

 

Kolory niepasujące do siebie

 

Czerwony. Jeśli mówimy o koszulach w tym kolorze, to nie powinno się ich łączyć z różowymi, pomarańczowymi, fioletowymi i bordowymi dodatkami. Miksowanie czerwonego z zielonym i niebieskim również jest ryzykowne. Można wystylizować się tak, jakby było się kibicem, a nie eleganckim mężczyzną.

 

Żółtego nie łączymy z różowym, bordowym i fioletowym. Z kolei doskonale pasuje do niebieskiego i zielonego. Niebieska koszula i żółty krawat prawie zawsze będą dobrze wyglądały razem.

 

Najważniejsze jest jednak nie samo łączenie kolorów, ale odcieni. To odcienie kolorów muszą do siebie pasować. Żeby to sprawdzić zawsze należy ubranie przymierzyć i poddać się ocenie przed wyjściem.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska