We Włoszech powstała fontanna z darmowym winem

We Włoszech powstała fontanna z darmowym winem

W Ortonie we Włoszech właściciele lokalnej winnicy postanowili zrobić przyjemność wszystkim przejeżdżającym. Nie byle jaką przyjemność. Zainstalowali oni w miasteczku fontannę, z której przez całą dobę każdy strudzony wędrowiec może napić się wina.

Kochacie słoneczną Italię i włoskie kobiety, a przy okazji uwielbiacie dobre wino? Jeśli na to pytanie odpowiadacie twierdząco – podsuwamy wam potencjalny cel waszej kolejnej wyprawy. To znajdująca się u wybrzeży Adriatyku miejscowość o nazwie Ortona. Od jakiegoś czasu znajduje się w nim atrakcja, która na pewno przypadnie wam do gustu.

 

Wyobraźcie sobie, że w środku lata strudzeni wędrujecie wzdłuż i wszerz krainy wina. I nagle trafiacie do Ortony. A tam wita was coś, czemu mogłoby dorównać tylko kilka pięknych i temperamentnych Włoszek. Czerwone wino z bardzo dobrej lokalnej winnicy. Nie w sklepie, a w fontannie. W ilościach nielimitowanych.

 

Jak to wygląda pod względem technicznym? Winnica Dory Sarchese po prostu postawiła na swoim terenie wielką beczkę z kranikiem. Wino płynie z niej całą dobę i można się nim częstować całkowicie za darmo.

 

Skąd ten pomysł? Winnica miała na względzie przede wszystkim strudzonych pielgrzymów, i to w jak najbardziej dosłownym znaczeniu. Przez Otronę biegnie popularny wśród mieszkańców Italii szlak pielgrzymkowy nazywany Drogą Św. Tomasza (Cammino di San Tomasso).

 

Bardzo się cieszymy, że pielgrzymi będą mogli za darmo umoczyć usta w winie najwyższej jakości. To wyjątkowo miły gest ze strony właścicieli Dory Sarchese. Na tyle miły, że może niektórzy spośród nas w trakcie najbliższego urlopu również postanowią popielgrzymkować w tamtych stronach. Niekoniecznie musi chodzić o pielgrzymkę religijną. Co powiecie na pielgrzymkę koneserską?

 

fot. Dora Sarchese Vini/Facebook

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska