Arcymistrz rowerowych trików – Danny MacAskill

Arcymistrz rowerowych trików – Danny MacAskill

W dzieciństwie ten, który umiał ponieść przednie koło roweru do góry i przejechać chociaż kilka metrów zdobywał respekt na podwórku. Gdyby te realia obowiązywały także w dorosłym życiu, Danny MacAskill byłby królem świata.

Pochodzący ze Szkocji 28-letni mistrz rowerowego trialu wspólnie z firmą Red Bull nagrał film, w którym pokazuje swoje umiejętności w tej niełatwej dziedzinie. Niejednokrotnie czyni to w niezwykle niekonwencjonalny i przy tym efektowny sposób, doskonale się przy tym bawiąc. Film został nagrany na wiejskich terenach nieopodal Edynburga, a jako tło muzyczne posłużył utwór National Express w wykonaniu grupy Divine Comedy. Zobaczcie, do czego zdolny jest utalentowany rowerzysta, wyposażony w poczucie humoru i fantazję:

 

 

Na całkiem zwyczajnie wyglądającym rowerze górskim (które jednak zapewne mocno różni się od tych, które za kilkaset złotych można kupić w rodzimych supermarketach) Danny jest w stanie wykonać sztuczki, które w pierwszej chwili mogłyby się wydawać niemożliwe do zrealizowania – skacząc na rowerze ze sporej wysokości idealnie trafia w tor kolejowy, zamienia zwiniętą belę siana w ogromny i jedyny w swoim rodzaju monocykl, a także przejeżdża przez kałużę o głębokości… niemal dwóch metrów.

 

O mniej i bardziej niebezpiecznych, a przy tym ciekawych i widowiskowych popisach kaskaderskich wspominaliśmy na naszej stronie niejednokrotnie. Pisaliśmy między innymi o Dougiem Lampkinie – motocykliście, który przejechał całą pętlę wyścigu na Wyspie Man na jedym kole, amerykańskim kaskaderze, który przeskoczył samochodem całe miasto oraz rekordowo szybkim przejeździe po drodze na… sankach!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska