Oto trendy tatuaże. Są niesamowite!

2016-10-19
Oto trendy tatuaże. Są niesamowite!

Latem na plaży trudno znaleźć młodego człowieka, który jest „czysty”: nie ma żadnego tatuażu. Przez ostatnią dekadę zmieniło się pod tym względem naprawdę wiele, łącznie z akceptacją dla wytatuowanych. Z drugiej strony, naprawdę dobrych, wyjątkowych tatuaży jest niewiele. Chociaż zdarzają się perełki, które pokazujemy w naszej galerii.

Z tatuażami jest trochę jak ze współczesną modą. Nie za bardzo wiadomo, co jest naprawdę modne, bo – i zgadzają się z tym specjaliści – modne jest wszystko.

 

 

Bardzo trudno wskazać dominujący trend, co doskonale widać na zdjęciach w galerii. Z jednej strony są to tradycyjne wzory, odwołujące się do wielosetletniej tradycji pokrywania ciała wzorami. Z drugiej rzeczy na wskroś nowoczesne.

 

Modne są tatuaże niecodziennie, inne niż wszystkie. Wzory zwierzęce mieszają się w jednym dziele sztuki z wzorami geometrycznymi. Bohaterami tatuaży są wciąż bohaterowie popkultury („Gwiezdne Wojny”) i kultury (rzeźby Jeffa Koonsa), ale podejście artystów jest jasne. Tworzą na kanwie znanych dzieł sztuki własne, niepowtarzalne dzieła.

 

No właśnie, chyba właśnie niepowtarzalność jest tym, do czego dążą wszyscy tatuatorzy, pod każdą szerokością geograficzną. W naszej galerii dominują dzieła Amerykanów i ich wariacje na temat tatuażu, ale sporo jest też propozycji najlepszych studiów w Europie.

 

Nasza galeria to zaledwie propozycja. Zdjęć ciekawych tatuaży są setki i tysiące. Niestety wciąż dominują „dziargi” odtwórcze, słabo wykonane i przewidywalne. Jeśli tylko macie ochotę ozdobić swoje ciało, namawiamy do wzięcia pod uwagę, że jednak tatuaż to rzecz na całe życie i warto byłoby, by była naprawdę przemyślana.

 

PS. Jednym z zauważalnych trendów jest umieszczanie tatuaży w widocznych miejscach. Już nie tylko plecy i ramiona, które można przykryć każdym t-shirtem, ale ozdabiane są przedramiona, dłonie i szyje.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska