Zegarek w hołdzie Rolling Stonesom – Zenith El Primero Skeleton

Zegarek w hołdzie Rolling Stonesom – Zenith El Primero Skeleton

Jeden z najsłynniejszych i najlepszych (a przez wielu stawianych na pierwszym miejscu) zespołów rockowych w historii doczekał się swoistego hołdu od firmy Zenith, która stworzyła specjalny, limitowany model zegarka.

Niezależnie od opinii na temat muzyki oraz ich samych, Mick Jagger i jego koledzy trwale zapisali się w historii muzyki rozrywkowej. Logo z charakterystycznymi czerwonymi ustami i językiem jest na całym świecie rozpoznawalne w tym samym stopniu, co napis Metallica ze słynnymi błyskawicami, czy też czcionka loga Iron Maiden.

 

W hołdzie „Najlepszemu zespołowi rockandrollowemu na świecie” powstał zegarek – jego stworzeniem zajęła się firma Zenith. El Primero Skeleton Tribute To Rolling Stones (bo tak brzmi jego pełna nazwa) to miniaturowe dzieło sztuki. Jeden rzut oka na tarczę, na której znalazło się wspomniane logo nie pozostawia wątpliwości, komu zegarek jest poświęcony.

 

 

Zegarek posiada okrągłą kopertę wykonaną z czarnej, matowej ceramiki, a jej średnica wynosi 45 milimetrów. Z tym czasomierzem na ręce możemy zanurkować na głębokość nawet 50 metrów, nie martwiąc się o jego zniszczenie. Słowo „skeleton” w nazwie sugeruje, że na tarczy znalazły się dyskretne wycięcia, przez które możemy zobaczyć małe fragmenty pracującego mechanizmu. Do zegarka przymocowany jest czarny, skórzany pasek z charakterystycznymi wzorami oraz wykończony czerwoną nicią. Szafirowe szkło ma za zadanie chronić tarczę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Zenith El Primero Skeleton Tribute To Rolling Stones trafi do zaledwie 250 fanów tego zespołu, dysponujących rzecz jasna dość zasobnymi portfelami – jeden egzemplarz został bowiem wyceniony 11 100 dolarów.

 

foto: materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska