Logan – zwiastun pożegnania

Logan – zwiastun pożegnania

3 marca 2017 roku na ekrany polskich kin wejdzie Logan – będzie to ostatni film, w którym Hugh Jackman wcieli się w rolę Wolverine’a.

Chociaż wydaje się to w pierwszej chwili niewiarygodne, to od premiery pierwszego filmu X-men w reżyserii Bryana Singera minęło już ponad 16 lat – od tamtego momentu w rolę Wolverine’a zawsze wcielał się australijski aktor Hugh Jackman. Postać najbardziej rozpoznawalnego mutanta z uniwersum grał już tyle razy, że w końcu powiedział dość – Logan ma być jego ostatnim razem. Właśnie został ujawniony jego pierwszy zwiastun, którego tłem muzycznym jest utwór Hurt w wykonaniu Johnny’ego Casha.

 

 

Zwiastun sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z filmem raczej niewesołym. Akcja rozgrywa się w 2024 roku i okazuje się, że nawet tak potężni mutanci jak Wolverine i Profesor X mają swoje ograniczenia i odczuwają upływ czasu. W przypadku tego pierwszego rany nie goją się już tak szybko jak wcześniej, natomiast niegdysiejszy władca umysłów Charles Xavier (Patrick Stewart) zmaga się z chorobą Alzheimera. Obaj będą musieli stawić czoła szefowi potężnej korporacji Nathanielowi Essexowi, którego działania prowadzą do nieuchronnej zagłady Ziemi. Pomaga im w tym młoda Laura Kinney (Sienna Nowikow), która okazuje się żeńskim klonem Wolverine’a. Reżyserią zajął się James Mangold, odpowiedzialny również między innymi za Przerwaną lekcję muzyki i remake klasycznego westernu 3:10 do Yumy.

 

Po tylu latach trudno wyobrazić sobie, że ktoś inny niż Hugh Jackman mógłby wcielić się w rolę Wolverine’a. Mamy nadzieję, że uda się znaleźć godnego następcę – nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, że z Jackmanem czy bez niego, filmy o X-menach nadal będą powwstawać. O jedno jesteśmy całkowicie spokojni – Logan na pewno będzie lepszy od poprzednich samodzielnych filmów z Rosomakiem, czyli Genezy z 2009 roku i Wolverine’a z 2013. Poprzeczka nie jest zawieszona zbyt wysoko.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska