Red Dead Redemption 2 – pierwsza zapowiedź powrotu na Dziki Zachód

Red Dead Redemption 2 – pierwsza zapowiedź powrotu na Dziki Zachód

Firma Rockstar Games nie spieszy się z wydawaniem kolejnych części swoich gier – od premiery pierwszej części Red Dead Redemption minęło ponad sześć długich lat, zanim otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź sequela.

Polityka Rockstar Games różni się znacznie chociażby od modelu praktykowanego przez Ubisoft, który co roku wypuszcza kolejne części Assassin’s Creed (niestety, często cierpi na tym jakość). Twórcy serii Grand Theft Auto postanowili jednak się nie spieszyć i w spokoju dopracować swoje dzieło – wiemy już, że Red Dead Redemption 2 ukaże się na jesieni 2017 roku (dokładna data nie została podana) na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Gracze pecetowi niestety będą musieli obejść się smakiem. A tak prezentuje się pierwsza, długo oczekiwana zapowiedź gry osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu:

 

 

Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane, ale skoro za produkcję odpowiedzialni są ci sami ludzie, którzy stworzyli pierwsze Red Dead Redempion oraz Grand Theft Auto V, to o ten aspekt możemy być całkowicie spokojni. Co jeszcze zmieni się w grze? Cóż, z samego trailera nie dowiadujemy się zbyt wiele – zdjęcie promocyjne i krótka zapowiedź sugeruje, że będziemy kierować poczynaniami jednego z „siedmiu wspaniałych”, chociaż zapewne od gracza będzie zależało, czy będzie honorowym bohaterem, czy też wyjętym spod prawa banitą.


Nowością me też być tryb gry wieloosobowej – deweloper obiecuje, że będzie to niespotykane dotąd doświadczenie. Wierzymy na słowo – Rockstar z pewnością wykorzysta doświadczenie zdobyte na GTA Online, które okazało się sporym sukcesem. Firma dogadała się z Sony i to właśnie posiadacze PlayStation 4 jako pierwsi będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda rozgrywka w trybie wieloosobowym. Z pewnością jest na co czekać!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska