Astrograph - kosmiczne pióro

Astrograph - kosmiczne pióro

Maximilian Busser & Friends to szwajcarska marka zegarków, która pomimo krótkiej historii (została założona w 2005 roku), zdążyła już kilkakrotnie zadziwić swoimi wyrobami. Tym razem MB&F połączyli siły z inną uznaną firmą, czyli Caran d’Ache, która zajmuje się produkcją luksusowych piór i długopisów. Efekt tej współpracy powinien zadowolić nawet najbardziej wybrednego konesera.

Wspólne dzieło firm Maximilian Busser & Friends i Caran d’Ache zostało nazwane Astrograph. Krótko mówiąc, jest to pióro w kształcie rakiety kosmicznej, chociaż ten opis nie oddaje do końca istoty sprawy. Astrograph jest bowiem małym dziełem sztuki - składa się z 99 piaskowanych, satynowanych i pokrytych rodem części i jest wyposażony w trzy rozkładane nóżki, dzięki którym może stać w pozycji pionowej, niczym rakieta gotowa do startu. W zestawie oprócz samego rakietowego pióra znalazła się również specjalna podstawka, która przypomina stanowisko startowe lotów kosmicznych oraz miniaturowy astronauta, który dzięki magnesowi może zostać przyczepiony do korpusu swojej rakiety. Stalówka została wykonana z 18-karatowego złota i również jest pokryta rodem. Zobaczcie, jak prezentuje się Astrograph:

 

 

Każdy lubujący się w niecodziennych i imponujących gadżetach mężczyzna z pewnością chciałby móc postawić Astrographa na biurku w swoim gabinecie, jednak za coś tak oryginalnego i misternie wykonanego trzeba zapłacić odpowiednią kwotę. Rakietowe pióro jest dostępne w trzech różnych wariantach, a każdy z nich został wyceniony na, bagatela, 19 900 dolarów. Dużo? Z pewnością, ale stylowe gadżety nigdy nie są tanie - tak samo jest w przypadku ekskluzywnych, tytanowych słuchawek dousznych, wydrukowanych na drukarce 3d.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska