Karafka za krocie - Penfold's Grange

Karafka za krocie - Penfold's Grange

W Australii rozpoczęła się sprzedaż najsłynniejszego tamtejszego wina. Za jakość oczywiście trzeba zapłacić sporą cenę, ale najciekawsze jest to, co można nabyć dodatkowo z butelką Penfold’s Grange.

Do sprzedaży trafił rocznik 2012 wina Penfold’s Grange, które przez znawców i koneserów jest uznawane za jedno z najlepszych na świecie. Ci, którzy mają ochotę spróbować, jak ono smakuje, muszą się przygotować na niemały wydatek - cena jednej butelki wynosi bowiem 850 dolarów, czyli niemal 3400 złotych.

 

Znajdą się zapewne jednak tacy, którym “zwykła” butelka nawet najlepszego wina nie wystarcza. Z myślą o najbardziej wymagających koneserach firma odpowiedzialna za produkcję Penfold’s Grange połączyła siły z cenionym twórcą wyszukanych szklanych naczyń - francuską manufakturą Saint Louis. Efektem tej kolaboracji jest seria wyjątkowych karafek, które mają podkreślić smak wina oraz jeszcze bardziej uprzyjemnić chwile spędzone w jego towarzystwie.

 

Dla tych, dla których cena nie jest przeszkodą w zakupach, przygotowano coś naprawdę specjalnego. Najdroższa wersja wspomnianej karafki została wyprodukowana w zaledwie pięciu egzemplarzach i jest efektem ręcznej obróbki. Twórcy zapewniają, że trzymając się zasad dołączanego do karafki “Penfold Aevum Imperial Service Ritual”, możemy zapewnić sobie niesamowite wrażenia sensoryczne. W zestawie znajduje się także, rzecz jasna, 750-mililitrowa butelka Penfold’s Grange, rocznik 2012.

 

Ile trzeba zapłacić za taką przyjemność? Otóż, jak można by się spodziewać, niemało - każdy z pięciu ekskluzywnych zestawów kosztuje bowiem aż 185 tysięcy dolarów, czyli ponad 730 tysięcy złotych. Podejrzewamy, że wśród zainteresowanych znajdą się głównie ci, na których liście życzeń znajduje się również najdroższa kierownica na świecie. W takiej sytuacji zestaw barmański od Ralpha Laurena wydaje się być śmiesznie tani.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska