Bentley i Naim Audio łączą siły – specjalna edycja głośników

Bentley i Naim Audio łączą siły – specjalna edycja głośników

Do sprzedaży trafił właśnie efekt współpracy firmy Naim Audio oraz Bentleya – specjalna edycja bezprzewodowych, wysokiej klasy głośników.

Naim Audio i Bentley współpracują ze sobą od lat. Najnowszym owocem tej kolaboracji są dwa bezprzewodowe głośniki: Mu-so oraz Mu-so QB. Według podanej informacji, obie firmy poświęciły dwa lata na dopracowanie tego produktu. Jakość dźwięku jest rzecz jasna kwestią subiektywną i zapewne wielu audiofilów powie, że bezprzewodowe głośniki nie mają prawa dobrze brzmieć, ale w tym przypadku skupimy się nie na dźwięku, a na wyglądzie, który zdecydowanie robi pozytywne wrażenie.

 

 

Twórcy tych bezprzewodowych głośników twierdzą, że dzięki współpracy designerów Bentleya z dyrektorem projektowym Naim Audio udało się stworzyć system, który „oddaje podwójnego ducha klasycznej brytyjskiej inżynierii połączonej z najnowszą techniką cyfrową”. Czy rzeczywiście tak jest? Można by polemizować, niemniej jednak trzeba przyznać, że głośniki prezentują się niezwykle elegancko. Obudowa została wykonana z anodowanego, szczotkowanego aluminium i oczywiście znalazło się na niej logo brytyjskiego producenta luksusowych samochodów.

 

 

Podobnie jak w przypadku oryginalnych głośników Mu-so, także te stworzone we współpracy z Bentleyem obsługują serwisy streamingowe, takie jak TIDAL i Spotify, a także łączą się przez AirPlay i Bluetooth aptX i UPnP, dzięki czemu możliwy jest streaming plików o najwyższej jakości. Oba głośniki są już dostępne do kupienia, ale nie należą do najtańszych. Naim for Bentley Mu-so kosztuje 1199 funtów, czyli ponad 5800 złotych. Za Mu-so QB producent życzy sobie mniej, bo „jedynie” 749 funtów, więc niewiele ponad 3600 złotych.

 

foto: materiały prasowe

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska