Parada z filmu „Spectre” naprawdę odbędzie się w Meksyku!

Parada z filmu „Spectre” naprawdę odbędzie się w Meksyku!

Pamiętacie scenę otwierającą Spectre, czyli ostatni film o Jamesie Bondzie? Chodziło o wielką meksykańską paradę śmierci – wyjątkowo spektakularne wydarzenie. Film o Bondzie zainspirował władze miasta Meksyk do zorganizowania takiej samej jak w filmie! Już jutro!

Dziesiątki ludzi na ulicach tego jednego z najludniejszych miast świata. Większość z nich w kostiumach i z nałożonymi trupimi maskami. Wielkie wydarzenie, przy którym amerykańskie Halloween może się schować, o naszym swojskim i dość kameralnym Święcie Zmarłych nawet nie wspominając. Zresztą najlepiej będzie jeśli po prostu zobaczycie jak wyglądało to dzięki wyobraźni Sama Mendesa, reżysera ostatniego Bonda:

 

 

No właśnie – dzięki wyobraźni. Wprawdzie w Meksyku Święto Zmarłych obchodzi się hucznie, często z przebraniami. Tyle tylko, że dotąd nigdy w mieście Meksyk nie odbyła się taka parada, jaką Mendes wykreował na potrzeby Spectre. A szkoda, bo była widowiskowa mało co, i byłaby nawet bez obecności Agenta 007.

 

Tak samo pomyślały władze stolicy Meksyku! Efekt jest taki, że w tym roku – a dokładniej już jutro – na ulicach tej metropolii odbędzie się podobna parada! W ten sposób nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz przygody Jamesa Bonda odcisnęły swoje piętno na rzeczywistości.

 

Wielka parada rozpocznie się 29 października przy pomniku Anioła Niepodległości, który znajduje się przy El Zocalo, czyli innymi słowy tamtejszym Placu Niepodległości. Jak wyjdzie? Zobaczymy! Ale władze zapewniają, że rozmach będzie podobny do tego, co widzieliśmy w Spectre. Brzmi tak, że w ciemno zaryzykujemy opinię: warto pojechać!

 

fot. YouTube

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska