Klimat z Bentleya, ale w hotelu. Odlot!

2016-10-31
Klimat z Bentleya, ale w hotelu. Odlot!

Nie ma żadnego powodu, by właściciel Bentleya, wysiadając z samochodu nie czuł klimatu swojego ukochanego auta. Z tego założenia wyszła brytyjska firma, w związku z czym we współpracy z siecią luksusowych hoteli stworzyła trzy wyjątkowe apartamenty.

 

Pokoje hotelowe Bentleya nie znajdą się w ofercie Airbnb. Chociaż, kto to może wiedzieć? Dość, że na razie apartamenty są trzy: w Nowym Jorku, Stambule i Dubaju. Nowojorski pokój kosztuje 9,5 tys. dolarów za nocleg, plus podatki.

 

Współpraca Bentleya i Starwood Hotels & Resorts trwa już 4 lata. W 2012 roku do najlepszych hoteli dostarczono modele Mulsanne, żeby podróżujący po świecie krezusi nie musieli rezygnować z tego, do czego są przyzwyczajeni.

 

Teraz współpracę rozszerzono. Ludzie z Bentleya i Starwood zdecydowali się na zaaranżowanie (na razie) wyjątkowych apartamentów. Rzut oka na zdjęcia w galerii i jasne staje się, że postarano się otworzyć to, co jest wyjątkowe w autach. Luksusowe materiały, najlepszej jakości skóra i drewno. Ale także dzieła sztuki, szkice nowych modeli na ścianach, zabytkowe grafiki.

 

Pomyślano także o kilku szczegółach, takich jak kieliszki do szampana umieszczone w kanapie, kolorystyka łazienki, czy ogromne łoża nawiązujące wzorniczo do wnętrz Mulsanne'a.

 

Pokój Bentleya w Nowym Jorku ma 1500 metrów kwadratowych na jednym tylko poziomie. Sypialni jest aż dwie, do tego gigantyczna łazienka plus mini sala konferencyjna. Z okien rozciąga się widok na Central Park, a z innej strony na Piątą Aleję.

 

W pokoju znajduje się piwniczka na wina i specjalny humidor, który utrzymuje odpowiednią wilgotność ulubionych cygar. W tym miejscu warto zapytać, czy wynajmujący pokój może je u siebie palić, czy musi zjeżdżać na dół luksusową windą, ponieważ w stanie Nowy Jork obowiązuje całkowity zakaz palenia w pokojach hotelowych, od którego nie ma wyjątku. No cóż, może można to negocjować.

 

Jeśli pokoje będą cieszyły się powodzeniem Bentley i Starwood zapowiadają, że pojawi się ich więcej, w hotelach pod innymi szerokościami geograficznymi.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska