Shinola Runwell – gramofon XXI wieku

Shinola Runwell – gramofon XXI wieku

Pochodząca z Detroit luksusowa marka, kojarzona do tej pory głównie z zegarkami, rowerami oraz artykułami skórzanymi, postanowiła zaistnieć także w świecie muzyki.

Pierwszym urządzeniem zaprezentowanym przez świeżo utworzony dział Audio Shinoli (którym kieruje Alex Rosson, założyciel produkującej audiofilskie słuchawki firmy Audeze) jest gramofon, który został nazwany Runwell. I nawet ktoś, kto nie ma pojęcia o sprzęcie grającym musi przyznać, że gramofon prezentuje się niezwykle elegancko.

 

 

Runwell to efekt współpracy Shinoli z VPI Industries z New Jersey, która ma spore doświadczenie w tworzeniu tego typu urządzeń. Urządzenie zostało wyposażone w napęd paskowy oraz możliwość odtwarzania płyt winylowych w dwóch prędkościach. Trudno nam mówić o jakości dźwięku, ponieważ nie mieliśmy możliwości przetestowania Runwella, jednak w kwestii designu jego twórcy stanęli na wysokości zadania. Gramofon prezentuje się fantastycznie – materiałami, które posłużyły do jego stworzenia są stal, aluminium oraz drewno.

 

 

Urządzenia pojawią się w sprzedaży w listopadzie 2016 roku, ale potencjalni klienci powinni się spieszyć, ponieważ Shinola postanowiła wyprodukować zaledwie 500 egzemplarzy. Każdy z nich będzie kosztował 2500 dolarów, czyli niemal 10 tysięcy złotych. Jeśli urządzenie stworzone przez firmę z siedzibą w Detroit chociaż w połowie gra tak dobrze, jak wygląda, to cena nie wydaje się być specjalnie wygórowaną.

 

 

foto: materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska