Najpiękniejszy gramofon na świecie?

2016-11-04
Najpiękniejszy gramofon na świecie?

Ustalmy jedną rzecz – nie piszemy tego tekstu jako audiofile. Piszemy go przede wszystkim z pozycji estetów. A tak się składa, że gramofon The Wrensilva Standard One wygląda jak milion dolarów! Zresztą sami zobaczcie i oceńcie.

Tego gramofonu nie znajdziesz w każdym sklepie z urządzeniami Hi-Fi! Bo i Wrensilva Standard One jest nie tylko odtwarzaczem, ale właściwie meblem, którego zadaniem jest także wyglądać. I udaje się. To odtwarzacz, który designem nawiązuje do klasycznych mebli. Czyli jest estetyczny, koloru jasnego drewna i... wielki. Tak, to gramofon, który prezentuje się dumnie nie tylko ze względu na wygląd, ale też ze względu na gabaryty.

 

Pozostańmy więc estetami. Czy stare, klasyczne winyle mogłyby źle brzmieć odtwarzane na gramofonie, który nawiązuje do czasów ich powstawania już samym wyglądem? Jak widzicie w komplecie znajdują także głośniki. One też nie odstają gabarytami. Do tego oczywiście standardowy przedwzmacniacz. Moc? 300 watów na każdy kanał, czyli, no cóż, wystarczająco! Co ważne, producent przekonuje, że brzmienie tego odtwarzacza jest bardziej „analogowe” niż większości konkurentów. Cóż, trzeba przyznać, że zrobił on wszystko, by wrażenie wzrokowe odpowiadało słuchowemu.

 

 

Wrensilva to urządzenie, które w ogóle nie jest dostępne w polskich sklepach. Chętni muszą zamówić je i poczekać na przesyłkę jakieś 8-10 tygodni (luksus musi trochę trwać!). A ile taka przyjemność kosztuje? Niemal 7 tys. I to licząc w dolarach!

 

Przy okazji: koniecznie zobaczcie jakie inne gramofony już wam w PLAYBOY.PL prezentowaliśmy! To pierwszy, a to reszta.

 

fot. materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska