Spa i techno – takie połączenie tylko w Berlinie

Spa i techno – takie połączenie tylko w Berlinie

Miejsce, w którym zrelaksujesz się tak, jak można to zrobić tylko w spa i przy okazji posłuchasz dobrej muzyki elektronicznej? No pewnie – w Berlinie. Nazywa się Liquidrom.

Z czym kojarzy wam się stolica Niemiec? Z widokiem Reichstagu, w murem, który przez lata dzielił świat na pół aż wreszcie upadł, z wszechobecnymi kiełbaskami z curry? Wszystkie skojarzenia są prawidłowe! Ale warto mieć jeszcze jedno – Berlin to jedna ze światowych stolic dobrego techno!

 

Berlińska scena techno jest mocna od początku lat dziewięćdziesiątych i od tamtego czasu nic się nie zmieniło. No, może poza jednym – wiekiem uczestników imprez. Ci, którzy kiedyś przychodzili na nie praktycznie nad ranem i tańczyli niezmordowani, zdążyli założyć rodziny, dojrzeć i zmęczyć się. Zwykle nie mają siły i czasu imprezować tak, jak w młodości (jak na przykład nasz wysłannik w budapeszteńskich łaźniach). Potrzebują raczej relaksu, odpoczynku, regeneracji. A stare upodobania pozostały...

 

 

Tym berlińczykom wychodzi naprzeciwko jedyne na świecie techno-spa zwane Liquidrom. Miejsce wygląda jak marzenie dzięki grupie niemieckich architektów z GMP i oferuje szeroki wachlarz usług typowych dla dobrego spa: fińską saunę, łaźnia parowa z aromaterapią, masaże importowane prosto z Bali, gorące kąpiele inspirowane onsen (czyli Japońską tradycją kąpieli w gorących źródłach). A oprócz tego – sala koncertowa, gdzie relaksujący się w wodzie goście mogą słuchać dobrego techno. Oczywiście raczej tego uspokajającego, nie agresywnego. Muzyka jest bardzo ważną częścią doświadczenia Liquidrom. Zresztą nawet nie zawsze elektroniczna – w berlińskim techno-spa da się usłyszeć także didgeridoo czy klasycznie relaksacyjną harfę.

 

 

Wybieracie się do Berlina? Szukajcie Liquidrom przy ulicy Möckernstraße 10. Kompleks jest otwarty w dni powszednie od 9 rano do północy, a w piątki, soboty i niedziele nawet do pierwszej w nocy. Na taką atrakcję musimy wydać kwotę zaczynającą się od 17 euro za dwie godziny kuracji.

 

fot. materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska