Woody Allen był kiedyś śmieszny! Oto 5 dowodów

2016-12-01
Woody Allen był kiedyś śmieszny! Oto 5 dowodów

Dziś kończy 81 lat. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć, że Woody Allen nie zawsze kręcił filmy dla czterdziestoletnich kobiet, w których dość mało było z komedii. Oto 5 dowodów!

Nie Vicky Cristina Barcelona. Nie Zakochani w Rzymie. Nie Blue Jasmine. Zobaczcie nasz wybór pięciu najśmieszniejszych filmów dzisiejszego jubilata, któremu tym samym życzymy wszystkiego najlepszego!

 

Bierz forsę i w nogi (1969)

Woody grał tu przestępcę, który bardzo chciałby odmienić swoje życie, ale jakoś mu nie wychodzi. Wszystko w konwencji filmu paradokumentalnego. Najsłynniejszy okularnik kina młody i błyskotliwy!

 

Bananowy czubek (1971)

Niejaki Fielding Mellish zostaje politykiem w jednej z bananowych republik, głównie po to, żeby zaimponować dziewczynie. Udało mu się? Możecie zgadywać. Bo że jest śmiesznie – już wiecie.

 

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać (1972)

Tego filmu nie mogło zabraknąć w naszym urodzinowym zestawieniu. Woody jak nikt w krótkich nowelkach filmowych odpowiada na takie pytania jak: „Czy afrodyzjaki działają?”, „Dlaczego niektóre kobiety mają kłopoty z osiągnięciem orgazmu?” albo „Co się dzieje podczas ejakulacji?”. Obejrzyjcie, a w końcu się dowiecie.

 

Śpioch (1973)

Allen w filmie science fiction? Dlaczego nie! Właściciel sklepu ze zdrową żywnością zostaje zahibernowany i budzi się po dwustu latach w totalitarnym świecie rządzonym przez Wielkiego Brata. Uwaga: to w tym filmie występuje słynne urządzenie: orgazmotron!

 

Zelig (1983)

Kolejny film stylizowany na dokument. Opowiada o dość niezwykłym człowieku, który żył w Nowym Jorku w latach 20. Film to właściwie panorama miasta. I oczywiście dużo humoru!

 

Obejrzyjcie te filmy, o ile jeszcze nie widzieliście. A przy okazji: urodziny Woody'ego Allena to także dobra okazja, żeby przeczytać wyczerpujący wywiad jaki PLAYBOY przeprowadził z nim w 1967 roku! Koniecznie w całości!

 

fot. Global Panorama/Flickr.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska