Telewizja po albańsku

Telewizja po albańsku

Chcesz skądś czerpać wiedzę o świecie, ale nie potrafisz już słuchać propagandy płynącej z polskiej telewizji? Przełącz się na albański. Nie znasz albańskiego? Nieistotne.

Enki Bracaj, albańska prezenterka, za namową swoich przełożonych, postanowiła nieco ożywić nudne wiadomości w albańskiej telewizji Zjarr TV. Sztywne garsonki i biurowe garnitury wymieniła na coś bardziej swobodnego. Ku uciesze telewidzów, głównie płci męskiej.

Dziennikarka rok temu poprowadziła wiadomości w kuszącej wersji albańskiego stroju ludowego. Pomysł się przyjął – stacja zanotowała wzrost oglądalności, zdjęcia pięknej Enki obiegły cały świat. Prezenterka poszła za ciosem – od tego czasu prezentuje znacznie więcej, niż konkurentki z innych stacji. Właściciel telewizji zaciera ręce i nie kryje zadowolenia. W jednym z wywiadów przyznał, że za pomysłem nie stały żadne inne przesłanki, niż chęć przyciągnięcia widzów (niektórzy twierdzili, że to akcja społeczna dotycząca raka piersi).

 

 

Na zarzuty, że kobiece ciało staje się ważniejsze niż rzetelność informacji, stacja odpowiedziała, że ubiór nie ma żadnego wpływu na bezstronność przekazu. Poza tym każdy ma prawo mieć inne motywacje, by włączać telewizję Zjarr. Argument naukowców z University of Indiana, że uroda prezenterek powoduje, że wiadomość trudniej zapamiętać, właściciele stacji puścili mimo uszu. Oprócz Enki Bracaj, także inne prezenterki ze stacji postanowiły nieco poluzować dress-code.

 

 

Tymczasem kariera Enki Bracaj nabrała rozpędu – jej fanpage na Facebooku zgromadził już prawie 25 tys. fanów. Część z nich to Australijczycy, którym szczególnie przypadła do gustu ta swobodna formuła wiadomości. Jedna z tamtejszych stacji zaproponowała pięknej Albance 3 tys. euro tygodniowo, jeśli pójdzie krok dalej i zdecyduje się występować w wiadomościach całkowicie topless. Enki nie wyraziła na to zgody. Podobnie jak stacja, która regularnie przysyła Playboyowi odmowne odpowiedzi, gdy zapraszamy Albankę do sesji. Żałujemy. I szukamy Zjarr TV na satelicie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska