Rzemiosło w zgodzie z tradycją

2017-01-30
Rzemiosło w zgodzie z tradycją

Co mają ze sobą wspólnego Robert Izdebski, polski stolarz, który od najmłodszych lat zgłębia swoje rzemiosło, i Jack Daniel, twórca legendarnej whiskey? Zespół Jacka Daniel'sa w ramach projektu Ludzie Jacka dotarł do wyjątkowego kolesia, który żyje według zasad podobnych do tych, jakimi Jack Daniel kierował się 150 lat temu.

Bohater najnowszej odsłony kampanii Ludzie Jacka wcale nie wiedział od najmłodszych lat czym się w życiu zajmie. Choć od zawsze miał okazję obserwować przy pracy ojca stolarza to miłość do fachu zakiełkowała w Robercie dopiero po czasie. Sam ojciec nie wystarczył – na jego drodze musiał stanąć jeszcze ktoś. A konkretnie nauczyciel ze szkoły średniej, który na nowo rozpalił w nim pasję do drewna. Dziś widać, że Robert bez swojej pracy byłby zupełnie kimś innym – identyfikuje się z nią, kocha, jest całkowicie świadomy tego, co robi. Podobnie jak patron projektu, Jack Daniel, siłę charakteru buduje i umacnia swoim rzemiosłem.

 

– Nie tylko ja kształtuję drewno, ale też praca z nim kształtuje mnie – komentuje bohater projektu Ludzie Jacka. Podkreśla też, że największą satysfakcję daje mu tworzenie czegoś wyjątkowego, co żyje jednocześnie przeszłością i przyszłością. Właśnie takich ludzi szuka zespół Jacka Daniel'sa.

 

 

I na tym polega projekt Ludzie Jacka. Na wyszukiwaniu osób, które znalazły własną drogę w życiu i konsekwentnie nią podążają, stopniowo stawiając na niej coraz pewniejsze kroki, aż osiągają prawdziwe mistrzostwo. Nieważne jaka to droga. Choć oczywiście zespołowi Jacka Daniel'sa najbardziej imponują rzemieślnicy, tacy, którzy swoim podejściem do pracy przypominają legendarnego twórcę słynnej whiskey.

 

Co miesiąc, na stronie www.oldno7.pl oraz na Facebooku, publikowany jest nowy film przedstawiający historię twórcy, jego pracę i styl. Sztuka tatuażu, stolarstwo, szewstwo czy renowacja motocykli – to dziedziny, które do tej pory były prezentowane na platformie. Zawsze po męsku. Warto śledzić, kto będzie następny, bo zespół Jacka Daniel'sa za każdym razem stara się wybrać człowieka inspirującego. Spójrzcie tylko na Roberta.

 

fot. materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska