Johnny Deep wydaje 2 miliony dolców miesięcznie

2017-02-03
Johnny Deep wydaje 2 miliony dolców miesięcznie

Nie jesteśmy portalem plotkarskim. Nie chcemy wchodzić ludziom z butami w życie prywatne, tym znanym też. „Ale”. Spore „ale”. Dowiedzieliśmy się właśnie, że Johnny Depp wydaje miesięcznie 2 miliony dolarów. Tak, miesięcznie. Lepiej niż myśleliście, co?

Skąd ta szokująca informacja? Podali ją menedżerowie aktora, z którymi sądzi się on właśnie o pieniądze. Ich linia obrony brzmi mniej więcej tak: „Wcale nie naciągaliśmy Deppa, on sam wydaje gigantyczne sumy, bo takie ma potrzeby.”

 

Co fakt to fakt: Depp ma z czego wydawać. Przypomnijmy tylko, że na przykład za swoją rolę w czwartej części Piratów z Karaibów aktor zainkasował niebagatelną sumę 64 mln dolarów, co z miejsca stało się rekordową gażą w Hollywood. A, no cóż, za inne filmy, choćby Alicję w Krainie Czarów także płacono mu niemało.

 

Trudno nam wyobrazić sobie jak do tego doszło, ale teraz 53-letni aktor ma całkiem poważne problemy finansowe. Jak pisaliśmy we wstępie, wini za to w szczególności swoich menedżerów. Według niego firma zajmująca się jego finansami wisi mu 25 mln dolarów, a także nie rozliczyła na czas jego podatków. Firma broni się jak może, mówiąc, że znany aktor – w końcu znany z zamiłowania do wystawnego życia – tak naprawdę zrujnował się sam. Według jego menedżerów żaden budżet nie wytrzymałby siedemnastu lat tak ultra-ekstrawaganckiego życia, jakie zafundował sobie Depp.

 

 

A oto przykładowe wydatki Deppa. Kwoty podajemy oczywiście w przybliżeniu:

- Łącznie 75 mln dolarów kosztowało 14 rezydencji, które posiada aktor (dosłownie na całym świecie).

- 18 mln kosztował ogromny i luksusowy jacht aktora (w końcu Jack Sparrow nie może pływać byle czym...).

- 3 mln dolarów zapłacił za wystrzelenie z działa prochów pisarza Huntera S. Thompsona tak, by rozprysnęły się nad miastem Aspen w stanie Colorado.

- 4 mln dolarów zainwestował w wytwórnię płytową swojego przyjaciela z dzieciństwa (przedsięwzięcie oczywiście zakończyło się klapą).

- 30 tys. dolarów miesięcznie kosztowały aktora najlepsze wina, które sprowadzał dla siebie z całego świata.

- 300 tys. dolarów miesięcznie wynosiły pensje dla 40 osób, które Depp zatrudniał na pełen etat (w różnym charakterze).

- 150 tys. dolarów miesięcznie to miesięczny koszt ochrony rodziny aktora.

- Mniej więcej 200 tys. dolarów miesięcznie to wydatek, który ponosił za podróże lotnicze (lata oczywiście wyłącznie prywatnym samolotem).

 

Dalej aż trudno wyliczać. Wiadomo jednak, że Depp nie stroni od takich zakupów, jak najdroższe dzieła sztuki, kolekcjonerskie gitary i przedmioty należące niegdyś do gwiazd Hollywood.

 

No i kto ma rację, Depp czy prawnicy?

 

Na koniec poinformujemy tylko, że na wiosnę przyszłego roku zaplanowana jest premiera Piratów z Karaibów: Zemsty Salazara. Cóż, mamy przeczucie, że aktor jakoś poradzi sobie z problemami finansowymi...

 

fot. Wikimedia Commons

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska