Rekord świata w podróżowaniu

2017-02-13
Rekord świata w podróżowaniu

27-letnia Cassandra de Pecol jest najmłodszą osobą na świecie, która odwiedziła wszystkie 196 krajów na Ziemi.

Chociaż zazwyczaj podróżowanie nie kojarzy się z wyścigami, to triathlonistka z miasta Washington w amerykańskim stanie Connecticut tak właśnie postanowiła je potraktować. Cassandra wyruszyła w podróż dookoła świata, a jej celem było odwiedzenie wszystkich krajów na Ziemi. Ostatecznie licznik stanął na stu dziewięćdziesięciu sześciu państwach, a cała podróż zajęła 27-letniej podróżniczce 18 miesięcy i zakończyła się 2 lutego 2017 roku. Dziewczyna dokumentowała swoją wyprawę za pomocą mediów społecznościowych, głównie poprzez Instagramowy profil o nazwie „Expedition 196”.

 

 

Co ciekawe, Cassandra z własnej kieszeni wyłożyła na podróż zaledwie 10 tysięcy dolarów. Pozostałe koszty zostały pokryte przez sponsorów, którzy zauważyli marketingowy potencjał całego przedsięwzięcia. Dziewczynie udało się przekonać wiele hoteli i linii lotniczych do pokrycia kosztów zakwaterowania i przelotów w zamian za reklamę w mediach społecznościowych. Szacuje się, że cała, półtoraroczna wyprawa kosztowała niemal 200 tysięcy dolarów. A oto mapa, pokazująca jaką trasę pokonałą Cassandra w czasie osiemnastomiesięcznej podróży swojego życia (bo trudno nam sobie wyobrazić, żeby udało jej się zrobić coś bardziej spektakularnego, chociaż… kto wie):

 

 

Trzeba przyznać, że 27-latka dokonała czegoś naprawdę niezwykłego, chociaż mamy wątpliwości co do tego, czy w takim czasie rzeczywiście można rzeczywiście zobaczyć chociaż kilka najciekawszych (bo o wszystkich rzecz jasna nie ma mowy) atrakcji danego kraju. Niemniej jednak oczywiście gratulujemy, a przy tym zazdrościmy!

 

foto: instagram.com/expedition_196

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska