Pierwszy gracz, który przeszedł wszystkie gry na NES

2017-03-14
Pierwszy gracz, który przeszedł wszystkie gry na NES

Przejście wszystkich 714 gier, które ukazały się na kultowe Nintendo Entertainment System zajęło Piotrowi Delgado Kusielczukowi, znanemu w środowisku graczy jako „The Mexican Runner” 3435 godzin, czyli ponad 143 doby.

Chociaż konsola Nintendo Entertainment System najlepsze lata ma już za sobą (swoją premierę w Japonii miała w 1983 roku, do Stanów Zjednoczonych i Europy trafiła odpowiednio dwa i trzy lata później, a jej sprzedaż została zakończona w 1995 roku), to nadal nie brakuje ludzi, dla których ośmiobitowy sprzęt Nintendo to najlepsze tego typu urządzenie w historii. Swoje na pewno robi nostalgia, co nie zmienia faktu, że konsole retro przeżywają obecnie prawdziwy renesans – NESa w wersji classic mini praktycznie nie można kupić w Stanach Zjednoczonych, a swojego Genesisa postanowiła odświeżyć Sega.

 

Możemy z ogromną dozą pewności stwierdzić, że Nintendo Entertainment System zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu Piotra Delgado Kosielczuka, znanego jako „The Mexican Runner”. Ten meksykański gracz (którego nazwisko sugeruje polskie korzenie) został bowiem pierwszym człowiekiem na świecie, który przeszedł wszystkie 741 gier, które ukazały się na konsolę Nintendo. Cały pomysł wziął się od żartobliwej sugestii jego kolegi, jednak Kusielczuk podszedł do sprawy bardzo poważnie – pierwszą grę, którą było Whomp ‘em, przeszedł w czerwcu 2014 roku, a całe przedsięwzięcie zakończył pod koniec lutego 2017 grą Super Mario Bros 3. Cały proces trwał 3435 godzin, czyli ponad 143 doby. Spora część gier na NES nie jest zbyt długa – doświadczony gracz jest w stanie ukończyć wiele z nich w kilkanaście minut, ale trafiają się też tytuły bardziej wymagające. Aby przejść Miracle Piano Teaching System, Piotr musiał nauczyć się grać na pianinie, co zajęło mu 91 godzin.

 

Całe ambitne przedsięwzięcie zostało oczywiście udokumentowane. 3435 godzin – coś w sam raz do oglądania w wolnych chwilach:

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska