Trio w Rio

Trio w Rio

Za kilka tygodni, dokładnie 5 sierpnia, rozpoczną się XXXI letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro. IO, jak na imprezę z zacnym stażem, widziały już w swojej historii wiele. Startowali już na nich m.in bliźniacy, przy których o identyfikację, który jest który, nie było łatwo. Pierwszy raz na starcie zobaczymy natomiast trojaczki, estońskie biegaczki długo dystansowe o wdzięcznych imionach Leila, Liina i Lily.

Siostry Luki to na pewno pierwsze identyczne trojaczki jakie wystąpią na IO. Dodatkowo, ostatecznie przyjdzie im rywalizować między sobą. 14 sierpnia wszystkie podejmą wyzwanie jakie rzuci im trasa maratonu.

 

Blond włosy, niebieskie oczy, twarze aniołków, niema się zatem czemu dziwić dlaczego estońskie trio wzbudza takie zainteresowanie. Dziewczyny mają 30 lat, na poważnie bieganiem długich dystansów zajęły się dopiero w wieku 24. – Jeśli chodzi o profesjonalną rywalizację nasz staż faktycznie nie jest specjalnie długi, jednak ze sportem jesteśmy związane praktycznie od zawsze. Już jako małe dziewczynki kochałyśmy biegać i tańczyć, zawsze byłyśmy aktywne fizycznie i to ostatecznie zaprowadziło nas do miejsca w którym teraz jesteśmy – wyjaśnia Lily Luki.

 

Liina była siostrą która namówiła resztę do biegania, jak wyjaśnia głównie dla tego, że samotne treningi były bardzo nużące. Najlepszy indywidualnie wynik zapisała na swoim koncie Leila która w 2013 roku w Szanghaju zakończyła rywalizację czasem 2 godziny, 37 minut i 12 sekund. Co ciekawe indywidualne rezultaty sióstr odpowiadają kolejności ich przyjścia na świat. Liina od wspomnianej Leili, ma gorszy rezultat o 2 minuty i 30 sekund, Lily do tego dokłada dodatkowe 45 sekund.

Siostry ze swoimi wynikami nie są faworytkami do czołowych miejsc w Rio, rekord z Londynu Etiopki Tiki Gelany to 2:23.7, jak podkreśla jednak Liina –przede wszystkim chodzi nam o dobrą zabawę, o to żeby po zakończeniu rywalizacji móc sobie nawzajem, z uśmiechem na ustach, pogratulować.–

 

Życzymy sympatycznym siostrom jak najlepszego występu podczas ich debiutu na IO. Jak same zapowiadają, podczas następnych igrzysk w 2020, w Tokio, będą się starały zawalczyć nawet o podium.  

 

Czy wiesz że:

-W Rio będzie rywalizować blisko 10,500 zawodników z 205 krajów globu. Przyjdzie im się zmierzyć w aż 306 zawodach.

-Po 112 latach do programu Igrzysk wróci golf. Dwadzieścia lat krócej na powrót czekało rugby.

fot:facebook.com/leila.luik

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska