Siódme serce okazało się ostatnim – zmarł David Rockefeller

2017-03-21
Siódme serce okazało się ostatnim – zmarł David Rockefeller

Wygląda na to, że musimy jeszcze trochę poczekać na odkrycie przepisu na nieśmiertelność – okazało się, że ciągłe przeszczepy serca jej nie zapewniają. Najstarszy miliarder na świecie zmarł w wieku 101 lat.

Historia rodu Rockefellerów to dla jednych inspirująca opowieść o tym, jak w krótkim czasie można wejść na finansowy Mount Everest, dla innych natomiast potwierdzenie krążących chyba od zawsze spiskowych teorii, że większość światowego kapitału znajduje się w żydowskich rękach. Zmarły 20 marca 2017 roku David Rockefeller był ostatnim żyjącym wnukiem Johna D. Rockefellera, czyli człowieka, który jest uznawany za najbogatszego w historii – szacuje się, że w ciągu całego swojego życia zgromadził majątek o wartości 660 mld dolarów.

 

David, podobnie jak jego ojciec i dziadek był nazywany „królem nafty”. Nie dysponował co prawda tak wielkim majątkiem jak przodkowie, ale na brak pieniędzy i tak nie mógł narzekać – cały jego majątek jest szacowany na około 3 miliardy dolarów, jednak ze względu na skomplikowaną strukturę właścicielską wielu posiadanych przez niego firm dokładne ustalenie jego wysokości jest niemożliwe. Pieniądze to jednak nie wszystko – David często spotykał się z ludźmi władzy. Podobno przez całe swoje długie życie poznał około 200 przywódców różnych państw, będąc przez nich traktowany w taki sposób, jakby sam był prezydentem.

 

Oprócz kierowania ogromnym biznesem David Rockefeller dbał o swój dobry wizerunek, prowadząc działalność filantropijną. Braku hojności z pewnością nie można mu zarzucić – podobno przez całe życie wydał na cele dobroczynne aż 2 miliardy dolarów.

 

Rockefeller starał się jak najbardziej wydłużyć swoje życie i nie przebierał przy tym w środkach – jest jedynym człowiekiem na świecie, który regularnie wymieniał serce na nowe. Pierwszy przeszczep miał miejsce w 1976 roku, gdy miliarder ucierpiał w wypadku samochodowym. Później poddawał się temu zabiegowi jeszcze pięciokrotnie, ostatni raz w sierpniu 2016 roku. Na tym jednak nie koniec – nestor rodu Rockefellerów dwukrotnie poddawał się także transplantacji nerek. Natury jednak na obecnym etapie rozwoju medycyny nie da się oszukać i nawet regularna wymiana szwankujących narządów nie jest receptą na nieśmiertelność – siódme serce Rockefellera przestało bić po zaledwie kilku miesiącach pracy w ciele miliardera. Davida znaleziono martwego w jego posiadłości w Pocantico Hills w stanie Nowy Jork. Podano, że przyczyną jego śmierci w wieku 101 lat była zastoinowa niewydolność tego mięśnia.

 

foto: wikipedia

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska