Stephen Hawking poleci w kosmos

2017-03-21
Stephen Hawking poleci w kosmos

Richard Branson, brytyjski miliarder, prezes grupy Virgin obiecał Stephenowi Hawkingowi podróż w kosmos. Co zrobił najsłynniejszy naukowiec świata? Oczywiście się zgodził!

To dopiero prawdziwa propozycja nie do odrzucenia. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że właśnie Hawking od lat chyba w największym stopniu pomaga ludziom zrozumieć kosmos. Miałby oprzeć się pokusie zobaczenia jak tam jest? Niedoczekanie!

 

Słynny naukowiec poinformował o propozycji Richarda Bransona i swojej entuzjastycznej odpowiedzi we wczorajszym (20 marca 2017 roku) odcinku programu „ Good Morning Britain". – Zgodziłem się natychmiast i od tamtej pory nie zmieniłem zdania! – powiedział Hawking.

 

Hawking ma polecieć w przestrzeń kosmiczną hybrydowym statkiem Virgin Galactic. Firma rozwija się i już w najbliższych latach planuje rozpocząć pierwsze „turystyczne" loty w kosmos. Oczywiście bardzo drogie, przynajmniej na razie. Wygląda na to, że Hawking będzie jedną z pierwszych osób, które skorzystają z takiej możliwości. W dodatku – jak sądzimy – w ramach prezentu.

 

Czy brytyjskiego astrofizyka zainspiruje niecodzienna podróż? Powinniśmy dowiedzieć się juz w ciągu następnych kilku lat, bo wygląda na to, że do lotu dojdzie już w niedalekiej przyszłości. My trzymamy kciuki, żeby zainspirowała. I przypominamy, że ostatnio Hawkingowi leży na sersu przede wszystkim dobro naszej planety.

 

A przy okazji – jeśli interesuje was co ma do powiedzenia Stephen Hawking, zapraszamy do lektury wywiadu z nim, który zamieściliśmy w trzeciej części Klasycznych Wywiadów PLAYBOYA.

 

fot. Virgin Galatic

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska