Wzruszający hołd dla Carrie Fisher

2017-04-14
Wzruszający hołd dla Carrie Fisher

Nasi amerykańscy koledzy napisali o tym filmie następująco: „Jeśli podczas jego oglądania nie zapłaczesz, to oznacza, że najprawdopodobniej jesteś Lordem Sith”. Cóż – nic dodać, nic ująć.

Na oficjalnym kanale Star Wars na YouTube pojawił się właśnie film, wspominający jedną z najważniejszych postaci gwiezdnej sagi. Nim trafił do sieci, został zaprezentowany uczestnikom Star Wars Celebration Day, który odbył się w Orlando. Na filmie możemy zobaczyć mnóstwo materiałów zakulisowych, nakręconych zarówno podczas produkcji oryginalnej trylogii, jak i niedawnego Przebudzenia mocy. Zobaczcie, jak twórcy postanowili uhonorować Carrie Fisher:

 

 

Księżniczkę Leię wspominają nie tylko koledzy z Gwiezdnych wojen (czyli między innymi Mark Hamill oraz Harrison Ford), ale również Gwendoline Christie (Brienne z Gry o tron), która docenia niebagatelną rolę Fisher w stworzeniu wizerunku silnej kobiety.

 

Niedawno pojawiły się informacje, że Carrie Fisher pojawi się w kolejnym części Gwiezdnych wojen, zatytułowanym Ostatni Jedi. Na szczęście będzie to prawdziwa Carrie, która przed śmiercią zdążyła nakręcić swoje sceny, więc twórcy nie będą musieli się uciekać do animacji komputerowej, jak to miało miejsce w przypadku Petera Cushinga w Łotrze jeden (naszą opinię na temat tego filmu możecie przeczytać w TYM miejscu).

 

Od nieoczekiwanej, przedwczesnej śmierci aktorki, znanej głównie z roli Księżniczki Lei w sadze Gwiezdne wojny minęło już kilka miesięcy – Carrie Fisher zmarła 27 grudnia 2016 roku na skutek powikłań po ataku serca, którego doznała kilka dni wcześniej. Miała 60 lat.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska