Golizną w Trumpa

Na razie na nic zdały się liczne protesty, organizowane podczas konwentu Partii Republikańskiej w Cleveland. Milioner Donald Trump, oficjalnie został ogłoszony kandydatem tej partii, na nadchodzące jesienią wybory prezydenckie. Protestującym, przeciwko tej kandydaturze, trzeba jednak oddać, ich inwencja wydaje się nie znać granic.

 

Najciekawsza była akcja zorganizowana przez amerykańskiego fotografa Spencera Tunicka. Tunick, który od blisko ćwierć dekady “specjalizuje się” w robieniu zdjęć grupom nagich kobiet, tym razem na cel opatrzył sobie konwent Republikanów. Fotograf, kasting do “instalacji” rozpoczął parę miesięcy temu. Ponoć chętnych było aż 1800 pań, i to nie tylko z Ameryki, ale praktycznie z całego świata.

 

I tak na znak protestu przeciwko kandydaturze, “dzianego” developera, na stanowisko prezydenta USA, ponad sto kobiet zrzuciło swoje fatałaszki. Akcja odbyła się w piękny słoneczny poranek, niedaleko hali sportowej Quicken Loans w centrum Cleveland. Plan zdjęciowy nie był wybrany przypadkowo, hala którą wybrano na tło, była miejscem w którym odbywał się zjazd partii republikanów.

 

Tunickowi pozowało ostatecznie 130 kobiet, w dłoniach trzymających lustra. Panie słusznie uznały że ich protest odbije się większym echem, jeśli pozbędą się odzienia. A tak intencje akcji, tłumaczyła jedna z jej uczestniczek –Od ostatnich wyborów prezydenckich, w 2012 roku, partia republikanów tak bardzo przesunęła się w stronę radykalnej prawicy, że nie możemy się temu bezczynnie przyglądać.–

 

Dziewczyny podkreśliły, że rozebrały się mając szczytne intencje, po to, by sprzeciwić się – mizoginicznym, patriarchalnym, rasistowskim oraz ksenofobicznym postawom republikanów.– Fotografie z sesji krążą już po sieci, opatrzone co nieco mówiącym tagiem #EverythingSheSaysMeansEverything.

 

W całym wydarzeniu nie bez znaczenia były lustra, jak podkreślił Spencer Tunick, miały one symbolicznie skierować światło ”kobiecości” na miejsce konwentu. Ponoć nie była to już pierwsza próba “oświecenia” Donalda Trumpa, jak dotąd jednak wszystkie “spaliły na panewce”.

 

Trump gwarantem sukcesu

 

Jedno trzeba oddać całemu zamieszaniu z kandydaturą Donalda Trumpa, niezależnie jakie zagrożenie dla świata ona niesie, jest bardzo inspirująca.Protesty to jedno, już teraz ciężko zliczyć choćby startupy, które na wizerunku kontrowersyjnego miliardera budują swój sukces. Poniżej przedstawiamy Wam kilka ciekawszych pomysłów z całego świata:

 

–Drapak dla kota a la Trump. Niestety podobno ten pomysł porzucono, koty dostawały takiego “hyzia” na widok sizalowego Donalda, jakiego nie gwarantowała im nawet kocimiętka.

 

 

-Piwo “AntyTrumpowe”, można pić niezależnie od dalszych losów kandydata republikanów. Nie wiemy, czy niejaki Nergal jest udziałowcem browaru, choć patrząc nas obrazek, nie jesteśmy wstanie tego wykluczyć.

 

 

-Prezerwatywy, jak widać wielkie jak sam Donald, albo może bardziej jego ego.

I tak po raz kolejny Donald Trump, co prawda mimowolnie, tworzy miejsca pracy.


fot:instagram.com; pinterest.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska