Richard Hammond igra ze śmiercią. Znów miał straszny wypadek!

2017-06-12
Richard Hammond igra ze śmiercią. Znów miał straszny wypadek!

Dziennikarz i gwiazdor – kiedyś „Top Geara”, a ostatnio „Grand Tour” – wyszedł z jednym złamaniem z czegoś, co wyglądało jak Armagedon. To kolejny wypadek, jakiemu uległ „Chomik”.

Do wypadku doszło w Szwajcarii. Ekipa „Grand Tour” – nowego programu Hammonda, Jeremy’ego Clarksona i Jamesa Maya – kręciła jazdy chorwackim autem Rimac. To 1224-konne elektryczne monstrum, warte 2 mln dolarów, nazywane supersamochodem XXI wieku.

 

Rimac ma 4 silniki elektryczne, napęd na wszystkie koła i rozpędza się do setki w 2,5 sekundy. Hammond wypadł nim z drogi, po czym dachował. „Jezza”, czyli Jeremy Clarkson, napisał na swoim Twitterze, że to „największe i najbardziej przerażające” zdarzenie, jakie widział w życiu. Nagrany został film z tego, co się stało, który trafił na YouTube’a.

 

 

Auto spłonęło doszczętnie, ale tak naprawdę „Hamsterowi” (ang. – chomik, pseudonik Hammonda) niewiele się stało, zważywszy na okoliczności. Wysiadł z auta sam, w szpitalu lekarze określili jego stan jako „dobry”. Ma złamanie w stawie kolanowym i jest poobijany.

 

„Chomik” igra ze śmiercią. Gwiazdor rozbił się już raz, podczas kręcenia „Top Geara” w 2006 roku. Wówczas jechał dragsterem „Vampire”, którym osiągnął ponad 480 km/h. Pojazd oderwał się od ziemi, wypadł z toru i koziołkował wielokrotnie (pękła przednia opona), Hammond cudem uniknął śmierci. Był w śpiączce dwa tygodnie, rehabilitacja trwała miesiącami, a gwiazdor miał depresję i stany lękowe, z którymi zmaga się do dziś. Już podczas kręcenia „Grand Tour” doszło do kolejnego wypadku, w Mozambiku, ale tym razem nic nikomu się nie stało.

 

Richard Hammond (rocznik 1969), oprócz tego, że jest gwiazdą programów motoryzacyjnych, prowadził także „Brainiaca” (Discovery), „Tajemnice powiązań inżynieryjnych”, „Anatomię głupoty według Richarda Hammonda” i programy charytatywne. Piszę książki, wydaje DVD, jest jednym z bardziej lubianych brytyjskich celebrytów.

 

Foto: YT/Screen

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska