George Clooney sprzedał swoją firmę produkującą tequilę za… 1 miliard dolarów!

2017-06-22
George Clooney sprzedał swoją firmę produkującą tequilę za… 1 miliard dolarów!

Słynny aktor, laureat Oscara (za film Syriana) i jeden z najprzystojniejszych mężczyzn świata, okazał się także genialnym biznesmenem. Właśnie wzbogacił się o okrągły miliard dolarów.

Firma Clooneya nazywa się Casamigos i została kupiona przez największego producenta i dystrybutora alkoholi na świecie, koncern Diageo. Diageo zapłaci 700 mln dolarów i kolejne 300 milionów jako opcję, jeśli firma rozwinie się w dobrym kierunku (co jest niemal pewne). Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca 2017 roku.

 

Casamigos (czyli dom przyjaciół) powstała jako… prywatna kolekcja tequili Clooneya oraz jego przyjaciół – Rande Gerbera i Michaela Meldmana (pierwszy jest właścicielem Midnight Oil, a drugi potentatem na rynku nieruchomości). Z czasem panowie wpadli na pomysł, by stworzyć własną markę. W 2013 roku dostali licencję i produkcja tequili ruszyła.

 

Jak się okazało, biznes był strzałem w dziesiątkę. Casamigos zyskała gigantyczną popularność, właśnie dzięki Clooneyowi. Tak wielką, że firmę postanowił przejąć koncern Diageo (firma posiada w swoim portfolio m.in. Smirnoffa, Johnnie Walkera i Bayley'sa).

 

Co ciekawe, Clooney zamierza pozostać w Casamigos mimo tego, że firma nie będzie już do niego należała. Będzie zasiadał w zarządzie i – jak dotychczas – pełnił funkcję ambasadora marki.

 

No cóż, tak się robi interesy, jeśli jest się George’m Clooneyem. Tymczasem polecamy nasz test 10 najlepszych tequili według wielbicieli tego trunku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska