Robert Kubica wraca do F1?

2017-06-23
Robert Kubica wraca do F1?

Na razie to niepotwierdzone informacje, ale wszystko wskazuje na to, że powrót naszego najlepszego kierowcy wyścigowego w historii do królowej motorsportu – Formuły 1 – jest kwestią czasu.

Kubica chce wrócić. I czuje się na siłach. Problem w tym, żeby ktoś go w swoim zespole widział.

 

No właśnie. Irlandzki serwis Topgear.ie podał, że Kubica wraca do F1 i we wrześniu zastąpi podczas treningów na Monzie (GP będzie miało miejsce 3 września) Jolyona Palmera. Palmer nie jest kierowcą, z którego jego zespół Renault Sport F1 byłby zadowolony, co oczywiście jest wiadomością nieoficjalną, która powoduje tarcia w źle radzącym sobie teamie.

 

Ile prawdy w doniesieniach, tego nie wiadomo. Kubica nie komentuje, nie spodziewajmy się też oficjalnego komunikatu z Renault.

 

Jakiś czas temu szef Renault Sport F1 Cyril Abiteboul nie zaprzeczył, że gdyby Kubica wypadł dobrze podczas testów, to miałby drogę powrotu do ścigania z prawdziwego zdarzenia.

 

Przypomnijmy. Robert Kubica występował w F1 w latach 2006-2010. Najpierw był kierowcą Saubera, potem Renault. Zaangażował się też w rajdy samochodowe, w których zaczął się ścigać. Wówczas, 6 lutego 2011 uległ groźnemu wypadkowi podczas Ronde di Andora. Jechał Skodą Fabią S2000 Evo2. Doznał bardzo groźnych obrażeń, spośród których najgroźniejsza okazała się kontuzja ręki. Do dziś Robert Kubica zmaga się ze skutkami wypadku.

 

Po wielu miesiącach rehabilitacji i leczenia kierowca wrócił do ścigania się. Najpierw w rajdach, w których startuje od 2012 roku. Ostatnimi czasy zgłosił jednak ponowny akces do F1. O sprawie będziemy informowali.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska