Jeff Bezos najbogatszym człowiekiem świata. Wyprzedził Billa Gatesa

2017-07-28
Jeff Bezos najbogatszym człowiekiem świata. Wyprzedził Billa Gatesa

Zmiana na tronie. Właściciel Microsoftu już nie jest najbogatszym człowiekiem na świecie. O 200 milionów dolarów wyprzedził go Jeff Bezos, szef Amazona.

Codziennie aktualizowana przez „Bloomberga” lista najbogatszych ludzi świata ciągle elektryzuje cały świat nawet pomimo tego, że fotel lidera od 2013 roku należał do tego samego człowieka. Aż do teraz. Bill Gates spadł na miejsce drugie, a na pierwszym zastąpił go Jeff Bezos.

 

Ma to związek z prognozą bardzo dobrych wyników Amazona – dzięki nim akcje firmy poszły w górę, tym samym powiększając majątek Bezosa. To wynik czwartkowej (27.07.2017) sesji na Wall Street, podczas której akcje Amazona wzrosły o 1,3 proc.

 

Według listy „Bloomberga” Bezos jest posiadaczem 90,9 mld dolarów, a Gates 90,7 mld. Trzecie i czwarte miejsce na liście nie uległy zmianie. Plasują się na nich kolejno: Amancio Ortega, szef Zary (82,7 mld) i Warren Buffet, znany inwestor giełdowy (74,5 mld).

 

Żeby jednak zachować pewną uczciwość, warto zauważyć, że – owszem – Amazon ma się świetnie, ale szefowi Microsoftu już raczej nie zależy na tytule najbogatszego człowieka świata. Skąd ten wniosek? Otóż Gates ostatnimi czasy raczej lekką ręką rozdaje swój majątek na cele charytatywne, w szczególności na fundację należącą do jego i jego żony Melindy.

 

Z drugiej jednak strony istnieją naukowcy, którzy twierdzą, że Gates nie składa broni. Wręcz przeciwnie – że ma szansę zostać pierwszym w historii bilionerem! Jak będzie – będziemy się przyglądać!

 

fot. Wikimedia Commons

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska