Sabaton i World of Tanks: heavymetalowcy stworzyli muzykę do gry

2017-08-16
Sabaton i World of Tanks: heavymetalowcy stworzyli muzykę do gry

Zespół Sabaton i Akira Yamaoka tworzą nową ścieżkę dźwiękową i efekty do World of Tanks.

 

Szwedzki zespół heavymetalowy Sabaton wraz japońskim muzykiem i kompozytorem Akrią Yamaoką (stworzył ścieżkę dźwiękową m.in. do Silent Hill) łączą siły, aby stworzyć nową ścieżkę dźwiękową od World of Tanks.

 

Na wirtualne pola bitew wyjedzie specjalny czołg, a podczas targów Gamescom 2017 dadzą wspólny koncert dla fanów. Co ciekawe, członkowie zespołu Sabaton i Akira Yamaoka są aktywnymi graczami w World of Tanks, także znają tytuł od podszewki. Następnym krokiem będzie wprowadzenie muzyki i efektów dźwiękowych stworzonych przez artystów z całego świata dla poszczególnych map w grze.

 

„Muzyka jest ważną częścią doświadczenia graczy i te utwory tchną nowego ducha w World of Tanks” - mówi Maxim Chuvalov, dyrektor marketingu World of Tanks. „Bliska współpraca z Yamaoką zaowocuje dodaniem unikatowego utworu do ścieżki dźwiękowej. Wraz z Sabatonem stworzyliśmy nowy teledysk, którego premierę wyznaczono na 16 sierpnia. Wiemy, że w społeczności graczy jest mnóstwo utalentowanych ludzi i cieszymy się, że możemy ich inspirować”.

 

Basista Sabatonu Pär Sundström dodaje: „Zdjęcia do stworzenia teledysku odbyły się w szwedzkim muzeum Arsenalen, niedaleko Mińska. To było niesamowite jeździć prawdziwymi czołgami i nawet przebić się jednym z nich przez ścianę. Udział w stworzeniu teledysku i unikatowego czołgu to dla nas zaszczyt, włożyliśmy w to swoje serca i dusze. Rezultaty naszej współpracy będą dostępne dla całej, globalnej społeczności graczy World of Tanks, której jesteśmy częścią”.

 

16 sierpnia premierę ma nowy teledysk w stylu World of Tanks do „Primo Victoria”, jednego z najbardziej znanych utworów Sabatonu. Wyreżyserowany przez znanego niemieckiego reżysera klipów muzycznych i reklam, Zorana Bihaca, ma oddawać emocje, jakie czują gracze w sercu bitwy.

 

Od 17 sierpnia dostępny będzie pierwszy czołg inspirowany muzyką szwedzkiej grupy heavymetalowej. Na pola bitew wyjedzie Strv 81 Primo Victoria z unikatowym kamuflażem i załogą, której głosów użyczyli członkowie zespołu Sabaton!

 

Wisienką na torcie będzie również wspólny występ Sabatonu i Akiry Yamaoki na targach Gamescom 2017. Koncert odbędzie się na stoisku konsumenckim Wargamingu.

 

A to teledysk Sabatonu:

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska