Slash pierwszym światowym ambasadorem Gibsona

2017-08-17
Slash pierwszym światowym ambasadorem Gibsona

Gitarzysta Guns N' Roses został pierwszym w historii międzynarodowym ambasadorem gitarowej potęgi - Gibsona.

Gibson Les Paul, jedna z najsłynniejszych gitar wszech czasów i Slash, jeden z najsłynniejszych wioślarzy rockowych. To połączenie jest oczywiste dla każdego fana muzyki. Slash od zawsze grał na Gibsonach i współpracował z firmą niemal przez całą swoją karierę.

 

Jednak producent instrumentów nigdy jeszcze nie wybrał dla swoich produktów międzynarodowego przedstawiciela, zwanego w dzisiejszych czasach brzydko "twarzą", czy "ambasadorem". Chociaż mógł, bo na Gibsonach grały takie sławy jak Jimmy Page, Jeff Beck, Frank Zappa...

 

Zaszczytu dostąpił właśnie Slash, za swoją kreatywność, wirtuozerię i pasję. Sam Slash oświadczył w oficjalnym komunikacie dla mediów: "To dla mnie zaszczyt, być pierwszym międzynarodowym ambasadorem marki Gibson. Od zawsze grałem na ich gitarach. Jestem dumny z naszej relacji, którą pielęgnujemy wspólnie od lat".

 

Szef Gibsona to Henry Juszkiewicz. Oprócz komplementów skierowanych w stronę pierwszego ambasadora, dodał, że w związku z tym Gibson planuje wypuszczenie na rynek wielu nowych gitar. Jakie to będą produkty, pozostaje tajemnicą, ale możemy się spodziewać, że sygnowane przez Slasha lub konstruowane we współpracy z nim.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska