Avril Lavigne to najniebezpieczniejsza celebrytka w internecie

2017-09-20
Avril Lavigne to najniebezpieczniejsza celebrytka w internecie

Jakim cudem drobna, mierząca niespełna 160 centymetrów piosenkarka może być uznana za najbardziej niebezpieczną?!

Winy za taki stan rzeczy nie ponosi jednak sama Lavigne. Specjaliści z zajmującej się bezpieczeństwem w internecie firmy McAfee przygotowali bowiem interesujący raport – dowiadujemy się z niego, które nazwiska celebrytów wpisane w pole wyszukiwania generuje najwięcej odnośników, prowadzących do potencjalnie niebezpiecznych stron internetowych. Jeśli będziemy szukać przy użyciu frazy „Avril lavigne free mp3”, to w dużym stopniu narazimy się na niebezpieczeństwo – istnieje bowiem 22-procentowe prawdopodobieństwo, że trafimy na stronę ze złośliwym oprogramowaniem.

 

Specjaliści z firmy McAfee twierdzą, że:

 

„Cyberprzestępcy korzystają na fascynacji internautów kulturą celebrytów i tych mniej świadomych zagrożenia kierują na strony, które infekują ich komputery programami służącymi między innymi do kradzieży haseł i innych wrażliwych danych. Internauci często wyżej od bezpieczeństwa stawiają wygodę w dostępie do treści i szukając najnowszych filmów i albumów muzycznych są skłonni klikać w linki, prowadzące do podejrzanych stron, obiecujących poszukiwaną zawartość”.

 

Oprócz Avril Lavigne powinniśmy także uważać na wyniki wyszukiwania związane z Bruno Marsem, Carly Rae Jepsen, Zaynem Malikiem i Celine Dion, którzy zajęli kolejne czołowe miejsca w raporcie.

 

Raport został opublikowany już po raz jedenasty. W poprzednim roku za najbardziej niebezpieczną celebrytkę w internecie uznano Amy Schumer.

 

foto: Rosa Casapullo / Wikimedia Commons CC-BY-2.0

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska