Hugh Hefner nie żyje

2017-09-28
Hugh Hefner nie żyje

Wydawało nam się, że ten dzień nigdy nie nadejdzie. Założyciel PLAYBOYA Hugh Hefner zmarł w swoim domu w Los Angeles.

O śmierci 91-letniego twórcy PLAYBOYA poinformowała firma Playboy Enterpreises. Hefner zmarł w Los Angeles, w swoim domu PLAYBOY Mansion. Przyczyny śmierci określono jako naturalne.

 

Hugh Hefner urodził się w Chicago w 1926 roku. Jego rodzice byli konserwatywnymi Amerykanami. W domu nie rozmawiało się o "tych sprawach", rozrywce, alkoholu. Młody Hef buntował się przeciwko tej hipokryzji.

 

Został dziennikarzem w gazecie wojskowej, potem studiował psychologię, imał się różnych prac. Pracował w magazynie "Esquire".

 

Wreszcie w 1953 roku założył własne pismo, PLAYBOYA. Na okładce i w środku były nagie zdjęcia Marilyn Monroe sprzed kilku lat, które Hef kupił. Gwiazda była już wówczas sławna, jej pictorial pomógł młodemu magazynowi. Nakład wyniósł 50 tys. egzemplarzy, sprzedały się wszystkie. Legenda PLAYBOYA się narodziła.

 

Potem PLAYBOY otwarcie pisał o seksie, był wyrazem buntu przeciwko purytańskiej Ameryce, zajmował stanowisko w ważnych sporach. Zmienił postrzeganie seksu i przyjemności przez miliony ludzi na świecie. Szczyt popularności PLAYBOYA przypadł na lata 70. Ale ikoną jest do dziś.

 

Hugh Hefner był trzykrotnie żonaty. Miał czworo dzieci, trzech synów i córkę. Klikając tutaj przeczytacie jego życiorys.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska