Miss skazana na więzienie za przemyt kokainy

Miss skazana na więzienie za przemyt kokainy

Wydawało się, że ma świat u stóp, a tymczasem spędzi 15 lat w więzieniu. Kto? Miss kolumbijskiego departamentu Antioquia, gospodyni programu telewizyjnego, właścicielka butiku i piłkarka – urodziwa Juliana Lopez.

Licząca sobie 23 lata kolumbijska modelka została skazana na 15 lat więzienia i 20 000 yuanów (ok. 2 700 euro) grzywny. To i tak najmniejszy możliwy wymiar kary. Strażnicy na lotnisku w Chinach znaleźli w laptopie dziewczyny 610 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się 49-procentową kokainą. Juliana i tak miała duże szczęście – restrykcyjne chińskie prawo za przemyt narkotyków przewiduje trzy wymiary kary: zamiast 15 lat więzienia mogło skończyć się na dożywociu, a nawet karze śmierci.

 

Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Juliana Lopez została przyłapana na przemycie, zdobyła tytuł Miss kolumbijskiego dystryktu Antioquia i przygotowywała się do startu w konkursie Miss World Medellin. Cóż, chociaż Juliana to śliczna dziewczyna, w chińskim więzieniu trudno jej będzie o jakikolwiek tytuł. Chyba, że tytuł spisanych za kratkami wspomnień...

 

 

Rodzina kolumbijskiej piękności zeznaje, że dziewczyna zniknęła na kilka dni przed jej wyjazdem do Chin. Oficjalnym powodem jej wyjazdu do Państwa Środka był zakup ubrań, butów i akcesoriów do jej butiku. Miss przyznaje, że nieznany mężczyzna o imieniu Sergio zaoferował jej niecałe 3 000 euro za przewiezienie jego laptopa do Chin, a ona zgodziła się, bo potrzebowała pieniędzy, żeby sfinansować start w konkursie Miss World. Czyżby nie domyśliła się, że w komputerze ukryta jest cenna wkładka?

 

Zresztą teraz już nieważne jakie były jej motywacje – stało się! Wygląda na to, że dziewczyna będzie musiała odsiedzieć swoje, w dodatku daleko poza granicami rodzinnego kraju. Nie pomogą tłumaczenia jej trenera (dziewczyna gra także w piłkę nożną!) Alejandro Durque, który bardzo podkreśla w mediach, jak dobrą Juliana jest dziewczyną.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska