Rosyjska Paris Hilton stanie w szranki z Putinem

2017-10-19
Rosyjska Paris Hilton stanie w szranki z Putinem

Ksenia Sobczak – gwiazda telewizji, celebrytka, ale i opozycjonistka – zamierza wystartować w przyszłorocznych wyborach i odebrać władzę Władimirowi Putinowi. Albo przynajmniej dać wyraz protestu przeciwko jego polityce.

Takiej postaci jak Ksenia Sobczak w Polsce nie mamy. Jest jednocześnie celebrytką, nazywaną „rosyjską Paris Hilton”, która prowadziła programy reality-show, wciąż pojawia się na okładkach kobiecych pism, ale i aktywną opozycjonistką.

 

Narodziny jej dziecka śledziły portale plotkarskie, jej występy w telewizji komentowane są w kolorowej prasie. Uganiają się za nią paparazzi, a ona nie ma nic przeciwko nim. Ale gdy w 2012 roku doszło do antyputinowskich protestów Ksenia zabierała głos i dość odważnie wypowiadała się przeciwko władzy.

 

 

Teraz postanowiła skorzystać z biernego prawa wyborczego, czyli kandydować. W oświadczeniu wysłanym „Wiedomostiom” napisała, że jej poglądy się wykrystalizowały, chciałaby reprezentować wszystkich tych, którym z obozem obecnego prezydenta jest nie po drodze. Zamierza zjednoczyć osoby zarówno o lewicowych, jak i prawicowych zapatrywaniach. Zareklamowała się jako zwolenniczka walki z korupcją, doskonały organizator i kobieta sukcesu.

 

Czy to nie jest wszystko wielka ściema? Część komentatorów politycznych podejrzewa, że tak. A to dlatego, że Ksenia Sobczak jest córką mera Sankt Petersburga, Anatolija Sobczaka. Od zawsze jest przedstawicielką rosyjskiego establishmentu. Niby protestuje, ale nie jest opozycjonistką na miarę Andrieja Nawalnego, którzy naprawdę mają na pieńku z Władimirem Putinem. Podejrzliwi przypuszczają, że celem startu Sobczak jest zagęszczenie liczby kandydatów, którzy z obecnym prezydentem i tak nie mają szans. A jednocześnie przejęcie głosów realnych opozycjonistów, czyli rozmycie opozycji.

 

 

Jak będzie w rzeczywistości, zobaczymy. Starty „kobiet znikąd”, w rzeczywistości celebrytek, mamy w Polsce za sobą, że wspomnimy chociażby Magdalenę Ogórek, kandydatkę lewicy na prezydenta, a dziś prawicową publicystkę.

 

Ksenia Sobczak to wielka niewiadoma, choć w Rosji jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet (według mediów jest na 22. miejscu).

 

View this post on Instagram

"Forget a car, Audi is more"-мы все вчера смогли в этом убедиться на грандиозном #Audi саммит в Барселоне. А8 сама вьезжающая в гараж без водителя,одной кнопочкой пульта? Да это же мечта для такого горе-парковщика как я😂 ! Уже в 2019 -спортивный электрокар и машина без водителя ,полностью управляемая автопилотом!Слова любимой Ульяны Цейтлиной "Never drive if you can be driven" -теперь в прямом смысле воплощены в жизнь!!!😂😂 Сидишь на саммите,смотришь на великолепное будущее ,которое здесь и сейчас ,на мощь человеческого интеллекта и технологий,и захватывает дух. Это и есть современная мировая повестка. И даже не буду писать "в отличие от..." и так же все ясно:кто-то стремится в будущее,а кто-то цепляется за архаичный,старый, "аналоговый" мир😉....@audirussland @audi

A post shared by Ксения Собчак (@xenia_sobchak) on

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska