Nikt nie może tego, co on – Neymar i jego wyjątkowe przywileje w PSG

2017-10-26
Nikt nie może tego, co on – Neymar i jego wyjątkowe przywileje w PSG

Brazylijski zawodnik jest w Paryżu piłkarzem specjalnej troski – nikt nie może liczyć na takie przywileje.

Chociaż w Barcelonie miał zapewnione ogromne pieniądze i możliwość gry o najwyższe cele, to jednak zdecydował się odejść – głównie z tego względu, że nie miał zamiaru dłużej przebywać w cieniu Lionela Messiego, którego pozycja w klubie ze stolicy Katalonii jest niepodważalna. Podczas letniego okna transferowego w 2017 roku zmienił Barcę na Paris Saint Germain, stając się tym samym najdroższym piłkarzem w historii tej dyscypliny.

 

Neymar doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej wartości, podobnie jak klub, w którego barwach obecnie występuje. Brazylijczyk jest nie tylko najlepiej zarabiającym piłkarzem w klubie (co jest oczywiste), ale może również liczyć na specjalne traktowanie. Francuski dziennik „Le Parisien” poinformował, w jakich aspektach Neymar jest traktowany lepiej niż jego koledzy z drużyny.

 

Szefowie PSG doskonale wiedzą, jak ważne jest zdrowie Brazylijczyka i używają różnych metod, aby zminimalizować ryzyko kontuzji. Neymar jako jedyny korzysta z pomocy dwóch fizjoterapeutów, którzy mają za zadanie opiekować się tylko i wyłącznie nim. Podczas treningów może być też spokojny o swoje zdrowie, ponieważ koledzy z zespołu mają zakaz odbierania mu piłki w ostry sposób. Podczas meczów zadaniem Neymara jest strzelanie bramek i asystowanie i jest jedynym zawodnikiem, który został zwolniony z jakichkolwiek zadań defensywnych przez trenera. Ma też pełną dowolność jeśli chodzi o wybór torby czy też walizki – wszyscy pozostali muszą je mieć w klubowych barwach.

 

Paryski dziennik twierdzi również, że w przyszłym sezonie nie będziemy już świadkami kłótni pomiędzy Neymarem a Edinsonem Cavanim o to, kto ma wykonywać rzuty karne – ich strzelanie będzie zadaniem Brazylijczyka.

 

 

foto: screen z youtube

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska